X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 3730
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Radosna gimnastyka dla małego smyka. Zajecia otwarte dla rodziców

Cele główny:
-uświadomienie rodzicom roli aktywnego spędzenia czasu wolnego z dzieckiem
- integracja grupy
Cele:
- pogłębianie kontaktu fizycznego dziecka z rodzicem
- zapoznanie rodziców z różnymi propozycjami zabaw
- nawiązywanie kontaktu emocjonalnego rodzica z dzieckiem
- możliwość obserwacji własnego dziecka podczas zajęcia
- rozwijanie zamiłowania do ruchu przy muzyce
- wytworzenie radosnego i pogodnego nastroju wśród uczestników

- wyzwalanie pozytywnych wspólnych przeżyć
Metody:
- słowna – pogadanka
- czynne uczestnictwo w zajęciach

Forma pracy: zajęcia z całą grupą i w zespołach

Pomoce: koce, magnetofon, płyty

Przebieg zajęć:

1.Powitanie
Zabawa na powitanie „Piosenka Powitalna”.
Dziecko z rodzicem ustawiają się parami twarzami do siebie (powstaje koło wewnętrzne i zewnętrzne). Śpiewając wykonują ruchy – klaśnięcie w swoje dłonie, a następnie prawymi (lewymi po zmianie) dłońmi na krzyż z partnerem. Pokazanie na siebie, na partnera, 3 klaśnięcia oburącz w swoje dłonie i przesunięcie się koła zewnętrznego o jedną osobę w prawo. Całość powtarzamy.

2. Zabawa w kręgu ,,Iskierka”
Ustawiamy się w kręgu. nauczyciel zachęca do ,,wykrzesania iskierki sympatii: odwracając się w stronę osoby stojącej po prawej stronie, leciutko klaszcze, przesyłając jej równocześnie uśmiech i pogodne spojrzenie. Ona robi to samo w kierunku swojego sąsiada, aż ,,iskierka” wróci do nauczyciela.

3. Zabawa w parach – ,,Lustro”
W parach, rodzic – dziecko ustawieni naprzeciw siebie. Pierwsza osoba z pary porusza się, zmienia wyraz twarzy, itp. Druga osoba stara się ją naśladować. Zmiana ról.

4. Zabawa „Różne czynności”
Dzieci i rodzice poruszają się z muzyką. Na komendę „głowa” – stają zwróceni twarzą do najbliższej osoby i 4 razy kiwają głową
- na komendę „ręce” – klaszczą 4 razy,
- na komendę „palec” – grożą palcem 4 razy,
- na komendę „ głos” – mówią stojąc „dzień dobry”.
Komendy można łączyć.
5. Zabawa ,,Tunel”
Rodzice tworzą tunel, dzieci czołgają się pod tunelem na plecach, brzuchu itp.

5. Zabawa z piosenką ,,Magiczna liczba 7”
Dziecko z rodzicem ustawiają się parami twarzami do siebie (powstaje koło wewnętrzne i zewnętrzne). Śpiewając wykonują ruchy : Czy znasz, czy znasz magiczną liczbą liczbę 7
Tak jest 1- tupiemy prawa noga i szybko zmieniamy partnera. Z nowym partnerem śpiewamy znowu: Czy znasz, czy znasz magiczną liczbę 7?
Tak jest 1- tupiemy prawą nogą
Tak jest 2- tupiemy lewą nogą
Z trzeci i każdym kolejnym partnerem śpiewamy to samo, zwiększając za każdym razem odliczanie i dołączając inny ruch:
Tak jest 3- klękamy na prawe kolano
Tak jest 4- klękamy na lewe kolano
Tak jest 5- podpieramy się prawym łokciem
Tak jest 6- podpieramy się lewym łokciem
Tak jest 7- kładziemy się ,,plackiem” na podłodze.

6. Zabawa ,,Odklejanie od podłogi”
Rodzic leży przyklejony do podłogi, dziecko stara się go oderwać- zmiana ról.

7.Zabawa ,, Równowaga”
Dziecko z rodzicem stojąc do siebie twarzą i trzymając się za ręce, ćwiczący odchylają się i przechodzą do siadu, a następnie razem wstają

6. Zabawa ,,Turlanie się w parach”
Leżenie na brzuchu naprzeciwko, twarzami do siebie, ręce wysunięte za głowę, trzymanie się za nadgarstki i wspólne przetaczanie się.

7. Wycieczka po sali - dziecko leży na kocu, rodzic ciągnie go po sali.
8. Muzyka relaksacyjna.
9.Pożegnanie.

LITERATURA:
Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
Muzyczna pedagogika zabawy w pracy z grupą U. Bissinger-Ćwierz

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.