X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 36905
Przesłano:
Dział: Świetlica

W świecie gier planszowych

Cele ogólne:
- wspieranie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia, z uwzględnieniem jego specyficznych potrzeb,
-rozwijanie aktywności i kreatywności uczniów.
Cele szczegółowe:
- aktywne, ciekawe i kreatywne spędzenie czasu w świetlicy szkolnej,
- doskonalenie umiejętności twórczych i kreatywnych aktywności uczniów,
- doskonalenie zdolności motorycznych uczniów (motoryka mała oraz duża),
-doskonalenie umiejętności pracy w zespole,
- wzbogacenie słownictwa.
Metody: prezentacja multimedialna, rozmowa, metoda podająca, aktywizująca, gry i zabawy ruchowe
Formy: praca indywidualna i zespołowa

Przebieg zajęć:
1. Stworzenie atmosfery zorganizowanej pracy. Przywitanie z dziećmi.
2. Nauczyciel prezentuje tekst zagadki, której rozwiązaniem jest słowo: „gra planszowa”.
3. Rozmowa kierowana na podstawie uzyskanego rozwiązania zagadki, prezentacji multimedialnej oraz kartek zawierających hasła, związane z charakterystyką gier planszowych (pionek, kostka, plansza, start, meta, pola, zasady gry). Wspólne ustalenie cech charakterystycznych gier planszowych oraz rodzajów gier.
4. Zespołowa gra planszowa na dywanie. Dzieci wraz z nauczycielem ustalają zasady gry oraz nadają nazwy pionkom.
5. Moja gra planszowa - praca indywidualna przy stolikach. Zadaniem dzieci jest samodzielne narysowanie gry planszowej, z uwzględnieniem miejsca startu, mety oraz zasad gry. Przygotowane gry zostaną zalaminowane przez nauczyciela.
6. Podsumowanie i zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.