X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 3654
Przesłano:

Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych

PLAN METODYCZNY ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W KSZTAŁCENIU ZINTEGROWANYM

DZIAŁ PROGRAMOWY: Zbliża się Wielkanoc.
TEMAT: Przygotowujemy się do świąt.

CELE OGÓLNE:
• rozwijanie logicznego myślenia
• wdrażanie do umiejętnego współdziałania w grupie
• kształtowanie umiejętności organizacji własnego warsztatu pracy
• doskonalenie kompetencji językowych
• usprawnianie grafomotoryki

CELE SZCZEGÓŁOWE:
UCZEŃ:
• dodaje i odejmuje zakresie 20
• porządkuje wyniki zgodnie z kodem
• układa i zapisuje zdanie
• wysłucha czytanego przez nauczyciela tekstu
• określi nastrój wiersza
• wypowiada się na temat świąt
• uczestniczy w ćwiczeniach dramowych- wchodzi w rolę

METODY:
• podająca
• aktywizująca
• ćwiczeń
• z użyciem podręcznika
• pokaz
• dyskusja
• zabawowo- naśladowcza

FORMY PRACY:
• zbiorowa
• grupowa
• indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• karty pracy
• liczmany
• podręcznik i ćwiczenia
• komputer
• magnetofon
• wydmuszki
• włóczka
• folia samoprzylepna
• nożyczki, klej


Lp.
Czas Czynności uczniów-docelowe
Czynności uczniów- pośredniczące
Czynności nauczyciela
Metody i formy pracy
Środki dydaktyczne

1. 5 min. - odkrycie tematu:
„Nadchodzą Święta Wielkanocne” - rachunek pamięciowy - objaśnienie -metoda ćwiczeń
-forma pracy grupowa - karty pracy
2. 5 min. - rozwiązanie zagadki - uważne słuchanie nauczyciela - czytanie zagadek -metoda podająca
-forma pracy grupowa
-komputer
3. 5 min. -zapoznanie się z informacjami na temat Wielkiej Soboty, Wielkiej Niedzieli oraz Poniedziałku Wielkanocnego - - przeczytanie informacji zawartych w prezentacji multimedialnej -metoda podająca
-forma pracy zbiorowa
- komputer
4. 10 min. - swobodne wypowiedzi na temat przygotowań do świąt wielkanocnych w swoich domach - - zadawanie pytań naprowadzających -dyskusja
-forma pracy zbiorowa
5. 5 min. -odpoczynek-przerwa
śródlekcyjna -przeprowadzenie ćwiczeń ruchowych -metoda zabawowo-naśladowcza
-forma pracy zbiorowa -ilustracje
6. 15 min. -układanie i zapisanie hasła
- wykonanie działań- dodawanie liczb w zakresie 20, porządkowanie wyników zgodnie z kodem - objaśnienia -metoda ćwiczeń
-forma pracy indywidualna - karta pracy
7. 10 min. - zapoznanie się z tekstem pt: „Wielkanoc” - wysłuchanie czytanego przez nauczyciela tekstu
- odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu - przeczytanie czytanki -metoda podająca
-forma pracy zbiorowa - podręcznik
8. 15 min. - zapoznanie się z nazwami jaj wielkanocnych - przyklejanie elementów układanki w odpowiednim miejscu na jajku -przedstawienie prezentacji multimedialnej -metoda podająca
-metoda ćwiczeń
-forma pracy zbiorowa
-forma pracy indywidualna - komputer
- karta pracy
9. 5 min. -odpoczynek-przerwa
śródlekcyjna -przeprowadzenie ćwiczeń ruchowych -metoda zabawowo-naśladowcza
-forma pracy zbiorowa - magnetofon
10. 45 min. - wykonanie kolorowych pisanek z wydmuszek różnymi technikami - ozdabianie jaj -objaśnienie -metoda działania praktycznego
-forma pracy indywidualna - wydmuszki
- farby
- włóczka
- folia samoprzylepna
11. 15 min. - kolorowanie zgodnie z objaśnieniem - wykonanie obliczeń -objaśnienie -metoda ćwiczeń
-forma pracy indywidualna -karty pracy
12. 5 min. - podsumowanie dnia - kończenie rozpoczętego zdania - zadawanie pytań -metoda aktywizująca
-forma pracy indywidualna - pytania

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.