X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35583
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Metodą Dobrego Startu - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć

Data: 13.12.2016
Miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Waplewie Wielkim
Grupa: oddział przedszkolny
Prowadzący: Monika Franke
Temat zajęć: „ Guziki Bałwana” – zajęcia Metodą Dobrego Startu
Cele:
- ćwiczenia koordynacji ruchowo – słuchowo –wzrokowej
- rozwijanie orientacji w schemacie ciała i w przestrzeni
- rozwijanie kompetencji językowych
Formy pracy: grupowa
Metody: praktycznego działania, słowna


Przebieg zajęć:
I. Zajęcia wprowadzające.
1. Powitanie piosenką „Pani Zima wszystkich wita” (wg. Małgorzaty Barańskiej „Klaśnij, tupnij, raz i dwa”- dzieci śpiewają powitanie Pani Zimy i przedstawiają się) oraz powitanie „paluszkowe” („To jest mój paluszek mały, do witania doskonały – witamy się ze sobą robiąc „haczyki” małymi paluszkami)).
2. Ćwiczenia orientacji w schemacie ciała „Witamy się...”
Dzieci dobierają się w pary i witają się ze sobą częściami ciała wymienionymi przez nauczyciela lub chętne dzieci.
3. Ćwiczenia orientacji w przestrzeni „Dookoła pana Bałwana”.
Dzieci maszerują w rozsypce w rytm bębenka na podany sygnał ustawiają się względem „bałwana” według polecenia nauczyciela.
4. Nauka rymowanki „Guziki bałwana”. Zapoznanie z ilustracją przedstawiającą bałwana. Analiza sylabowa wyrazów: zima, bałwan, kapelusz, guziki.
„Bałwanek”
Bałwanek na brzuchu
ma piękne guziki,
lecz chyba nie zechce
podzielić się z nikim.
II. Zajęcia właściwe.
1. Ćwiczenia ruchowe: „Lepimy bałwana” z elementem skłonu, „Stop bałwany” orientacyjno – porządkowa.
2. Ćwiczenia ruchowo – słuchowe:
- recytowanie rymowanki „Guziki bałwana” z jednoczesnym rytmicznym chodzeniem w kole wiązanym do przodu i do tyłu
- rytmizowanie tekstu przy użyciu woreczków z gryką
3. Ćwiczenia ruchowo – słuchowo – wzrokowe.
- zapoznanie ze wzorem graficznym (Metoda Dobrego Startu „Od wierszyka do rysunku”, karta 3a)
- recytowanie rymowanki przez chętne dzieci przy tablicy na wzorze
- recytowanie rymowanki z użyciem kart polisensorycznych
- recytowanie rymowanki z użyciem tacek z kaszą manną
III. Relaksacja
Rysowanie bałwana kredą na tabliczkach przy akompaniamencie muzyki relaksacyjnej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.