X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35438
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"W świątecznej atmosferze" - zabawy matematyczne. Scenariusz zajęć

Grupa: 5i 6latków
Temat zajęć: „W świątecznej atmosferze”– zabawy matematyczne.
Cele główne:
- utrwalenie znaków: =, <, > oraz zapisów cyfrowych liczb

Cele szczegółowe:
- uczeń rozpoznaje i nazywa zapisy cyfrowe liczb od 1 do 6
- wie, które cyfry są większe lub mniejsze od danej cyfry, a które są z nią równe
- stosuje znaki : =, <, >

Metody: metoda ćwiczeń, metoda samodzielnych doświadczeń

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna

Numery obszarów z podstawy programowej: 1.1, 5.4, 8.1, 13.3, 13.4

Pomoce dydaktyczne: cyfry dla każdego dziecka, sylweta choinki, bombki z zapisami matematycznymi do uzupełnienia, kartki z zapisami dla każdego dziecka, płyta CD z piosenką pt. „Piosenka dla Świętego Mikołaja”, czapka Mikołaja, patyczki.
Przebieg zajęć:
1) Wprowadzenie do tematyki zajęć poprzez zabawę „Sanie Mikołaja”.
Każde dziecko przykleja do swojego ubrania kartkę z wylosowana cyfrą. W zabawie rolę Mikołaja pełni wybrana przez nauczyciela osoba. Mikołaj porusza się po sali, a pozostałe dzieci siedząc na dywanie śpiewają znaną im piosenkę:
Pędzą, pędzą białe sanie po srebrzystych szlakach
Wiozą, wiozą Mikołaja dookoła świata. STOP.
Nauczyciel dopowiada: Niech do sań wsiądzie grupa ta która ma cyfrę np. większą od 4, mniejszą od 3. Dzieci z właściwymi cyframi ustawiają się za Mikołajem i poruszają się za nim. Zabawa trwa do momentu, aż wszystkie dzieci znajdą się w saniach Mikołaja.
2) Ubieramy choinkę - ćwiczenia w stosowaniu znaków matematycznych.
Na tablicy nauczyciel umieszcza sylwetę choinki i bombki z zapisami matematycznymi do uzupełnienia.
Wybrane dzieci zawieszają bombki na choince dopiero po właściwym uzupełnieniu i odczytaniu zapisów.

3) Samodzielne uzupełnianie zapisów matematycznych.
Dzieci siedzą w kole. Przed każdym dzieckiem znajduje się zapis do uzupełnienia np. 3
Dzieci samodzielnie uzupełniają zapisy układając z patyczków między cyframi odpowiedni znak. Po sprawdzeniu zapisu przez nauczyciela dzieci wymieniają się kartkami.

4) Wspólny taniec przy piosence pt. „Piosenka dla Świętego Mikołaja”.

5) Podsumowanie zajęć i zawieszenie na czubku choinki gwiazdy jako nagrody za wspólną zabawę i pracę na zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.