X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35280
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Cudownych rodziców mam

Scenariusz zajęć otwartych z udziałem rodziców prowadzonych w Przedszkolu Miejskim Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi

Temat zajęć: „Cudownych rodziców mam”
Termin: 22.06.2017r.
Miejsce: przedszkolna jadalnia
Osoby prowadzące: Anna Ł-F, Anna P-G
Cele ogólne:
• wzmacnianie więzi uczuciowej z rodzicami;
• rozwijanie uczucia szacunku i miłości do rodziców.

Przewidywane efekty:
Dziecko:
• śpiewa, tańczy i ruchem improwizuje utwory muzyczne;
• czerpie radość ze wspólnej zabawy z rodzicami.

Metody pracy:
• czynne (zadania stawiane do wykonania);
• słowne (objaśnienia i instrukcje).

Formy:
• z całą grupą;
• w parach.

Obszary wskazane w podstawie programowej wychowania przedszkolnego:
5.4) uczestniczy w zajęciach ruchowych, w zabawach i grach w ogrodzie przedszkolnym, w parku, na boisku, w sali gimnastycznej;
8.1) śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru oraz łatwe piosenki ludowe; chętnie uczestniczy w zbiorowym śpiewie, w tańcach i muzykowaniu.

Pomoce dydaktyczne: odtwarzacz CD, płyty z utworami muzycznymi, parawan, ziarna/nasiona (soja, groch łupany, ryż, słonecznik), papierowe talerzyki, papierowe serwetki, papierowe kółeczka wykonane dziurkaczem, 5 miseczek z wodą, 5 jabłek, 5 nożyków, gazety, minutnik, kolorowe kartoniki, cukierki, kotyliony, podarunki dla mamy i taty.
Przewidywany przebieg zajęć
1. Powitanie rodziców przez nauczycielki i zaproszenie do obejrzenia występów artystycznych dzieci.

2. Prezentacja tańca oraz piosenek związanych z Dniem Matki i Ojca.
Dzieci prezentują taniec do piosenki „Kręcą się kółeczka”. Następnie wychowankowie śpiewają piosenki: „Bukiecik dla mamy i taty” oraz „Kocham Cię Mamo”. Po występie dzieci wręczają rodzicom wcześniej przygotowane podarunki.

3. Zaproszenie rodziców do udziału w przygotowanych konkursach.
W każdym konkursie bierze udział ok. 5 par (rodzic-dziecko). Udział w konkursie jest przydzielony losowo poprzez wylosowanie przez dziecko określonego koloru kartonika. Zwycięscy konkursu otrzymują kotyliony. Wszyscy uczestnicy danej zabawy częstują się cukierkami.

4. Zabawa „Czyj to głos?” (kolor czerwony)
Dzieci zostają rozdzielone z mamami parawanem. Każde dziecko kolejno mówi „Mamusiu kocham Cię”. Zadaniem mam jest rozpoznanie głosu swojego dziecka.

5. Zabawa „Kopciuszek” (kolor żółty)
Nauczycielka każdej parze (rodzic-dziecko) wręcza serwetkę z mieszanką ziaren/nasion. Zadaniem uczestników zabawy jest posegregowanie ziaren/nasion. Wygrywa para, która jako pierwsza wykona zadanie.

6. Zabawa „Taniec na gazecie”
Nauczycielka rozkłada na podłodze gazety w ilości odpowiadającej liczbie dzieci. Następnie każde dziecko dobiera się w parę z jednym z rodziców i tańczy z nim na gazecie do piosenki „Kaczuszki”.

7. Zabawa „Kto ma więcej piegów?” (kolor niebieski)
Nauczycielka wręcza wybranym parom (rodzic-dziecko) miseczkę z wodą, w której pływają papierowe kółeczka. Dziecko pełni rolę „piegusa”, zaś rodzic odpowiada za naklejenie piegów. Po upływie wyznaczonego czasu, nauczycielka liczy piegi – wygrywa para z największym „piegusem”.

8. Zabawa „Jabłko” (kolor zielony)
Wybrane pary (rodzic-dziecko) otrzymują jabłko i nożyk. Zadaniem rodzica jest obranie jabłka w jak najkrótszym czasie, zaś dziecka dopingowanie go.

9. Rodzinny taniec do piosenki „Cudownych rodziców mam”.

10. Podziękowanie za udział w zajęciach.

Opracowanie:

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.