X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35263
Przesłano:
Dział: Języki obce

Zajęcia otwarte - Review. Zajęcia otwarte z języka angielskiego klasa II

Konspekt zajęć z języka angielskiego

Klasa: II
Data: 21. 06. 2017
Liczba uczniów: 24
Osoba prowadząca: Justyna Kowalski
Przedmiot: język angielski

Temat dnia: Zajęcia otwarte- Review.

Cele: Uczeń
• Nazywa części ciała.
• Powtarza liczby.
• Utrwala pomieszczenia w domu i osoby, które w nim mieszkają.
• Powtarza nazwy posiłków.
• Utrwala czynności, które wykonujemy w czasie wolnym.
• Powtarza nazwy rzeczy, które zabieramy do szkoły.
• Wykonuje polecenia.
• Czyta kluczowe słowa.
• Czyta podstawowe zwroty.
• Śpiewa piosenki.
• Chętnie uczestniczy w grach i zabawach językowych.

Metody pracy:
- pokaz,
- burza mózgów,
- słowna (pogadanka),
- czynnościowa,
- asymilacji wiedzy.

Formy pracy:
- zespołowa,
- indywidualna,
- grupowa.

Środki dydaktyczne:
- tablica interaktywna,
- płyta CD,
- flashcards,
- wordcards,
- plecak z przyborami,
- włóczka,
- worek
- łapki na muchy.
- koc, laptop, piłka, karty, gra planszowa, telewizor i płyta z muzyką.

Przebieg zajęć
1. Przywitanie klasy i pytanie o samopoczucie.
2. Piosenka Happy Campers na tablicy multimedialnej.
3. Powtórzenie liczb wspólnie+ pajęcza sieć. Pytanie gdzie można znaleźć pajęczynę? Dzieci odpowiadają, że w starym domu.
4. Powtórzenie pomieszczeń w domu- flashcards. Dowieszenie na tablicę wordcards, które znajdują się w worku i dzieci szukają. Zabawa w What`s missing?
5. Piosenka „Where`s Felix?” płyta 2 numer 6
6. Pytanie: kto może mieszkać w domu? Dzieci odpowiadają, że mama, tata, babcia, dziecko, dziadek, ciocia, wujek.
7. Piosenka „Close your eyes” numer 23 Hello Cheeky 1
8. Wprowadzenie: Oprócz mieszkania w domu, możemy także mieszkać w zamku. Kto mieszka w zamku? Powtórzenie nazw związanych z zamkiem. Piosenka z rekwizytami „The princess is in the palace” płyta 2 numer 32
9. A jak wygląda nasz dzień? Rano idziemy do szkoły! Plecak z przyborami.
10. Po szkole czas wolny. Możemy albo grać w różne gry: flashcards, piosenka „Let`s sing and dance” płyta 1 numer 21, zabawa z kocem; albo iść do gospodarstwa pomóc dziadkom przy zwierzętach.
11. Piosenka „I`m driving the tractor” numer 56 Hello Cheeky 1
12. Powtórzenie części ciała- flashcards. Piosenka „One nose, one mouth” płyta 2 numer 24
13. Zakończenie zajęć. Gra na utrwalenie „Dead phone”- głuchy telefon lub zabawa w łapki na muchy.

W razie potrzeby utrwalenie kolorów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.