X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35189
Przesłano:
Dział: Języki obce

"I can swim"- scenariusz zajęć j. angielskiego

Temat zajęcia: „I can swim”

Cele główne zajęcia:
- rozbudzanie świadomości językowej;
-budzenie pozytywnej motywacji do nauki języka angielskiego;
-osłuchiwanie się ze słownictwem związanym ze zwierzętami;

Cele operacyjne:
1. wynikające z podstawy programowej
- 16.1. – dziecko uczestniczy w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych;
- 16.2. – dziecko rozumie proste polecenia i reaguje na nie;
- 16.3. – dziecko śpiewa piosenki w grupie;

2. wynikające z zajęcia
- dziecko bierze udział w zabawach ruchowych: „Hello, hello”, „I can swim like a fish”,
- dziecko śpiewa piosenkę w grupie: „Hello, hello”;
-dziecko rozumie proste polecenia nauczycielki i właściwie reaguje na nie: „Stand up”, Sit down”, „Find” itp.;

Formy pracy:
-praca z całą grupą;
- praca indywidualna
Metody:
- metoda słowna
-metoda oglądowa
-metoda praktycznego działania;

Środki i pomoce dydaktyczne:
-komputer, nagranie piosenki i clipu, tablica, rzutnik, karty obrazkowe pokazujące zwierzęta, karta pracy dla każdego dziecka, kredki;

Przebieg zajęcia:

I. Część wstępna: (3 min)
- Powitanie się z dziećmi przy piosence: „Hello, hello”. Nauczycielka włącza clip, dzieci śpiewają piosenkę i ilustrują ją ruchem;

II. Część właściwa. (25 min)

1.Nauczycielka pokazuje dzieciom obrazki różnych zwierząt: małpa, lew, ryba, słoń, pingwin i mówi ich nazwy po angielsku: monkey, lion, fish, elephant, pinquin. Dzieci powtarzają nazwy zwierząt za nauczycielką. (3 min)

2.Nauczycielka mówi nazwy zwierząt na różne sposoby: wolno/szybko, cicho/głośno, cienkim głosem i grubym głosem. Dzieci naśladują sposób mówienia nauczycielki i powtarzają angielskie nazwy zwierząt jak echo. (2 min)

3. Zabawa parateatralna. Nauczycielka prosi dzieci o wstanie i naśladowanie wybranych zwierząt ruchem. (Stand up) (We try to imitate our animals.) Dzieci naśladują ruchem małpki, lwa, rybki, słonia i pingwina. (3 min)

4. Zabawa ruchowa: dzieci, gdy usłyszą nazwę danego zwierzęcia, idą w kierunku odpowiedniego obrazka; Nauczycielka rozwiesza karty w różnych częściach sali a następnie wypowiada nazwy zwierząt; (3 min)

5.Nauczycielka prosi dzieci aby usiadły w kole na dywanie. (Sit down in a circle, please) i mówi rymowankę: (2 min)
I can swim like a fisch.
I can jump like a lion.
I can climb like a monkey on the tree.
Hey. Look at me.
Dzieci powtarzają rymowankę.
6. Nauczycielka zaprasza dzieci do zabawy ruchowej przy rymowance. Dzieci mówiąc rymowankę ilustrują jej treść ruchem. (3 min)
7. Nauczycielka pyta dzieci, które zwierzę najbardziej lubią z tych wybranych i zaprasza do pokolorowania ulubionego. What’s your favourite animal: monkey, lion or fish? Let’s draw your favourite animal. Dzieci siadają przy stolikach i wykonują pracę plastyczną- kolorują wybrane zwierzątko. (5 min)

8. Nauczycielka zaprasza wszystkich do koła na dywan i mówi, że będziemy się bawić teraz rymowanką z podziałem na role. Ci, którzy pokolorowali małpki, będą naśladować w rymowance małpki, ci którzy najbardziej lubią ryby, zamieniają się w rybki, a Ci, którzy lubią lwy naśladują tylko te zwierzęta. Następuje zabawa z rymowanką z podziałem na role. (4 min)
III. Zakończenie zajęć; (2 min)
1. Nauczycielka dziękuje dzieciom za pracę i wspólną zabawę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.