X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35042
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz konkursu recytatorskiego

Scenariusz konkursu recytatorskiego utworów Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy dla dzieci z Publicznego Przedszkola

Cel główny:

- rozbudzanie zainteresowania poezją dziecięcą
-przybliżenie twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima
-rozwijanie umiejętności wspólnego słuchania i nie przeszkadzania sobie wzajemnie
-rozwijanie zdolności recytatorskich

Cele szczegółowe:

Dziecko:
- poznaje twórczość Juliana Tuwima i Jana Brzechwy
- odróżnia wiersz od prozy,
- recytuje wiersz z zastosowaniem zmiany siły głosu, tonu głosu, tempa i pauz,
- przedstawia mimiką, gestem, ruchem treść słowną,
- poznaje i stosuje elementy techniki żywego słowa (akcent, artykulacja, pauza itp.),
- zaspakaja potrzebę twórczej aktywności
-poprawnie recytuje wiersz
-uważnie słucha i nie przeszkadza innym

Forma: zbiorowa, indywidualna

Metody: czynna, słowna

Pomoce: plansze z napisem informującym o konkursie, ilustracje do wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, elementy dekoracyjne,rekwizyty, stroje adekwatne do wierszy, magnetofon, płyta CD, dyplomy, nagrody książkowe, zakładki dla każdego uczestnika konkursu.

Przebieg konkursu:

1. Powitanie zgromadzonych gości przez organizatorów konkursu oraz wspólne odśpiewanie piosenki „Witajcie w naszej bajce”.
2. Krótkie zapoznanie z postacią Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.
3.Przedstawienie komisji i podanie kryteriów prezentowanych utworów:
- znajomość tekstu
- wyrazistość
- stosowanie kanonów pięknej recytacji ( siła głosu, pauza, tempo)
- ekspresja ( dynamika, gesty, mimika)
- wrażenie estetyczne ( rekwizyty, strój itp.)
4.Inscenizacja „Rzepki” w wykonaniu dzieci z grup „Jeżyki” i „Słoneczka”

5. Recytacja przygotowanych wierszy przez uczestników przeplatana zapowiedziami, rymowankami i zagadkami.

7. Zabawa muzyczno-ruchowa do piosenki ”Na wyspach Bergamutach”.
8.Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów, nagród książkowych oraz zakładek do książek.
9.zakończenie konkursu wspólnym pląsem ”Taniec przyklejaniec”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.