X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35007
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zwiastuny wiosny - scenariusz zajęć edukacyjnych

Temat zajęcia: ”Zwiastuny wiosny” – opowiadanie nauczycielki z wykorzystaniem ruchomych sylwet na podstawie utworu B. Szurowskiej.
Grupa wiekowa: 4 – 5latki
Cel ogólny: Poznawanie charakterystycznych zwiastunów wiosny, rozwijanie mowy dziecka.
Cele operacyjne:
• Wymienia zwiastuny wiosny.
• Doskonali analizę i syntezę słuchową
• Wzbogaca swój słownik
• Rozwija umiejętność rytmicznego poruszania się.
• Rozwija umiejętność skupienia uwagi przez dłuższy czas oraz spostrzegawczości.
• Rozwijanie wyobraźni.
Metody:
• Metoda oparta na słowie .
• Metoda oparta na praktycznej działalności uczniów.
• Metoda oglądowa.
Formy:
• Zbiorowa
• Indywidualna.

Środki dydaktyczne:
Ilustracje przedstawiające zwiastuny wiosny, karty pracy, kredki, płyta Cd, odtwarzacz płyt Cd, kwiatki z bibuły, trójkąt, sylwety postaci do opowiadania.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. „Wróciła wiosna” – mówienie krótkiej rymowanki rozpoczynając od najgłośniejszych słów, a kończąc szeptem.
2. „Zwiastuny wiosny” –opowiadanie nauczycielki z wykorzystaniem ruchomych sylwet, wybór obrazków przedstawiających zwiastuny wiosny.
3. Analiza i Synteza wybranych wyrazów.
4. „Pszczółki” – dzieci przy dźwiękach muzyki naśladują fruwanie pszczółek kiedy muzyka przestanie grać wsłuchują się w trójkąt, ilość dźwięków, które usłyszą oznacza liczbę kwiatków jaka muszą zebrać, a następnie dmuchają w kwiatki w taki sposób aby delikatnie opadły na podłogę.
5. Karty pracy – dzieci otrzymują karty pracy, na których znajdują się obrazki, które mają w nazwie głoskę „w” na początku, w środku i na końcu wyrazu. Ich zadaniem jest zakreślenie czerwoną kredką obrazki, które mają na początku głoskę „w” zieloną, te które maja głoskę „w” w środku i niebieską, te które mają głoskę „w” na końcu wyrazu.
6. „Rozpędzamy chmurki” – dzieci przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej leżą na dywanie i wyobrażają sobie, że są na łące gdzie śpiewają ptaki i płynie rzeka unosząc ręce i nogi do góry próbują rozpędzić chmurki zbierające się na niebie, kiedy to nie wystarczy pomagają sobie dmuchając w chmurki.
7. „Witaj wiosenko” – zaśpiewanie krótkiej piosenki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.