X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 34900
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W spiżarni - scenariusz zajęć z zakresu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną

1. Temat: W spiżarni.

2. Cele główne:
wyróżnia i tworzy zbiory według podanego warunku.
klasyfikuje , przelicza, dodaje, formułuje uogólnienia: owoce, warzywa.

Cele operacyjne:
swobodnie wypowiada się na temat wystawki przetworów,
liczy obiekty,
układa zadania tekstowe,
ćwiczy percepcję wzrokową,
układa pytania do zadania.

3. Metody:
pokaz (wystawka), obserwacja, zadaniowa (układanie zadań tekstowych do ułożonych sytuacji), czynnościowa (przeliczanie, układanie, porównywanie).

4. Formy:
indywidualna, zbiorowa, grupowa (2 osoby) podczas zabawy.

5. Środki dydaktyczne:
różne przetwory: soki, kompoty, dżemy, sałatki, marynaty, kiszonki, karty z owocami i warzywami, ilustracje: butelki z owocami, słoiki z warzywami, cyfry duże pokazowe i małe dla każdego dziecka, ilustracja słoika dla każdego dziecka, liczmany: różne owoce i warzywa, ilustracje owoców i warzyw.
6. Przebieg zajęć:
utrwalenie nazw warzyw i owoców.
rozwiązanie zagadki i odsłonięcie zakrytego stolika z przetworami.
łączenie danego produktu z ilustracją owoców lub warzyw.
podział przetworów na dwie grupy: dżemy i soki.
przeliczanie soków i dżemów- układanie cyfr
dodawanie 5+ 4= 9,
układanie innych pytań np. Których przetworów jest więcej ?
zabawa -szukanie pary: dzieci dostają po jednej ilustracji, podczas grania tamburynu spacerują lub biegają. Podczas ciszy szukają pary i siadają razem na dywanie podnosząc swoje ilustracje do góry. Zabawę powtarzamy: dzieci zamieniają się miejscami i znów biegają itd.
Butelki: (soki) śliwki, banany, jabłka, winogrona, brzoskwinie, gruszki,
Słoiki: ogórki, kapusta, papryka, burak.
układanie zadań wg polecenia nauczyciela. Dzieci otrzymują narysowany słoik. Układają ilustrację do zadania: Mama zrobiła sok z 3 gruszek i 2 bananów. Z ilu owoców mama zrobiła sok ? Dzieci liczą i podnoszą odpowiednią cyferkę (5).
Wybrane dziecko samodzielnie układa zadanie i zadaje pytanie innym dzieciom. Dzieci układają owoce i podnoszą odpowiednią cyferkę.
Podsumowanie : Dzisiaj poznaliśmy różne przetwory. Dlaczego je wykonujemy?
Pochwały dla dzieci .

po przerwie dzieci wykonują zadania w podręczniku- s. 48 zad. 1 i 2. oraz 49 zad. 1.

Scenariusz przygotowała i prowadziła Danuta Stępień

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.