X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 34757
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz - Dni Adaptacyjne

SCENARIUSZ ZAJĘĆ:

„DNI ADAPTACYJNE”

Grupa : 4-5 LATKI.
Nauczycielka : mgr Dorota Skotarek
TEMAT: „Co potrafią moje rączki?”.
Cel główny: Wprowadzenie dzieci w społeczność przedszkolną.
Cele :.
- Pobudzenie wyobraźni i inwencji dziecka;
- Próby samodzielnego rysowania;
- Próby przeliczania swoich palców;
- Wprowadzenie miłej i przyjaznej atmosfery;
- Poznawanie nowych zabaw i wyliczanek;
- Poznanie różnych zabaw i piosenek przedszkolnych.
Metoda: słowna , czynna.
Forma: praca z całą grupą .
Środki dydaktyczne: płyta CD z nagranymi piosenkami, tekst wiersza i piosenki, magnetofon .
Miejsce spotkania: sala .
Czas trwania: ok. 2 godz.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

1.Przywitanie rodziców i dzieci - wręczenie dzieciom wyciętych z foli samoprzylepnych naklejek z imieniem dziecka. Dowolne zabawy dzieci w sali – 10-15 min.

2. "Kłębek przyjaźni" - zabawa integracyjna.

3. Taniec z rodzicem "Podajmy sobie ręce".
Podajmy sobie ręce i zróbmy kółka dwa,
I uszko do uszka
więc bawmy się,
I brzuszek do brzuszka
więc bawmy się,
I tak do białego dnia
zabawa nic nie kosztuje,
masz dłonie dwie, więc klaśnij
w nie - zabawa niechaj trwa.

4. Zabawa "Do czego potrzebne są palce rąk".

Dzieci siadają na podłodze i wyciągają dłonie do przodu. Następnie poruszają tak palcami dłoni, na słowa które wypowiada nauczyciel.
Poruszajcie palcami jak stonoga nogami,
Niech wasze palce szybko biegną przez powietrze – do góry,
- na dół,
- w jedną stronę,
- w drugą stronę.
Schowajcie palce bardzo mocno w dłoniach, tak aby całkowicie zniknęły. Teraz rozłóżcie swoje palce bardzo szeroko aby wyglądały jak gwiazda, a teraz je schowajcie, teraz znów pokażcie. Pomachajcie dłońmi koledze lub koleżance i powiedzcie swoimi dłońmi – cześć tu jestem. A teraz wasze palce muszą trochę odpocząć, nich zrobią się lekkie, połóżcie je na kolana. I popatrzcie to jest pan kciuk, pan kciuk poszedł spać, może go obudzimy abyśmy mogli się dalej bawić paluszkami.

5. Zabawa "Stuk puk czy jest pan kciuk". (kciuk schowany w dłoni najpierw w prawej potem w lewej).
Stuk puk czy jest pan kciuk – ciii pan kciuk śpi
(stukamy palcem w zamkniętą dłoń i mówimy szeptem). -
powtarzamy tak 3 razy
Stuk puk czy jest pan kciuk – pan kciuk spał ale wstał.
(otwieramy dłoń i pokazujemy kciuka ).

6. Zabawa w liczenie „Jest w lesie chateńka”.
(Naśladowanie czynności nauczyciela w trakcie mówienia wierszyka).
Jest w lesie chateńka,
a przy niej sarenka
i zając jest szary i drugi do pary,
sosna jak wielkolud,
maleńki krasnolud pod grzybkiem się schował,
Zwierzęta rachował:
- ten gruby to dziadziuś,
- a przy nim babunia,
- ten duży to tatuś,
- a przy nim mamusia,
- a to jest dziecinka mała,
- a to moja rączka cała.

7.Zaproponowanie rodzicom i dzieciom zabawy na placu przedszkola.

Opracowała:
mgr D. Skotarek

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.