X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 3465
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Parasole - scenariusz zajęcia z zakresu pojęć matematycznych dla dzieci 4-letnich

Cele ogólne:
aktywizowanie myślenia i doskonalenie sprawności umysłowych w zakresie edukacji matematycznej: rozwijanie umiejętności klasyfikowania i tworzenia zbiorów przedmiotów w/g określonego kryterium, porównywania, liczenia, kształcenie spostrzegawczości wzrokowej.
Cele operacyjne :
* rozwiązuje zagadki
*reaguje na polecenia n-ki
*wie, jakie jest przeznaczenie parasoli oraz wskaże różnice
*przelicza przedmioty, liczebnikami głównymi od 1-4
*stworzy zbiór w/g wyodrębnionego kryterium, klasyfikacji
* wykaże się znajomością kolorów
*porównuje liczebność parasoli na półkach
* doświadczy zadowolenia z prawidłowo wykonanego zadanie
* śpiewa i bawi się przy muzyce

Metody pracy:oparte na słowie , bezpośrednim postrzeganiu, działaniu. przeżywaniu.

Środki dydaktyczne :ilustracje anomalii pogodowych, cztery ilustracje z parasolami i ukrytymi pod nim postaciami, oraz plansza do porównania ukrytych postaci, liczmany parasoli, misiów piesków, grzybów oraz kaczuszek, szablony półek, szarfy, tacki.

Przebieg zajęcia

1.Powitanie- iskierka przyjaźni

2.„Pogodowa zgadula” dzieci rozpoznają zjawiska atmosferyczne, dobierają odpowiednią ilustrację.
Ustawienie w dwóch rzędach – chłopcy , dziewczynki- wybierają szarfy w/g uznania

3.„ Kolorowe szarfy”zabawa ruchowa. Pod kolorowymi parasolami są umieszczone szarfy . Dziecko wybiera w/ uznania dowolny kolor szarfy zakłada nst. biegają na hasło '”kolorowe szarfy”staje przy takim samym kolorze, przelicza, nazywa kolor.

4.Kto schronił się pod parasolem przed deszczem?- ile mamy parasoli? Czym różnią się parasole? Kształtem ,kolorem, - opis, przeliczanie również na palcach. Kto schronił się pd tym parasolem? jedna kaczuszka, dwa grzybki, trzy pieski oraz cztery misie. Dopasowuje na planszy wiszącej na tablicy daną liczbę zwierzątek ustawia w szeregu w/g oznaczenia i przelicza.

5. Tworzenie zbioru schronionych postaci - wybierając przeliczają

6.Zabawa taneczna przy piosence„ Parasole”

7.Opowieść „W sklepie z parasolami-” n-ka wyjaśnia i prezentuje to co zobaczyła będąc w sklepie z parasolami - szablon trzech półek z ułożonymi kolorowymi parasolami. Na najwyższej były same duże parasole na najniższej same małe natomiast środkowa była pusta. Nast. Dzieci tworzą własne półki sklepowe samodzielnie układają na szablonach półek sylwety parasoli klasyfikując je w/g/ wielkości – duże, małe i przeliczają porównują gdzie więcej.

8.Porządkują miejsce pracy

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.