X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 34331
Przesłano:
Dział: Języki obce

My body - scenariusz lekcji w przedszkolu

SCENARIUSZ ZAJĘĆ w oddziale przedszkolnym: grupa 0a
My body – części ciała

Cele zajęć:
W czasie zajęć dzieci:
• nauczą się nowych słów: head, arms, shoulders, knees, toes, eyes, ears, mouth, nose
• poznają nową piosenkę i zabawę ruchową do piosenki,
• poznają nowe zwroty: Show me your ...

Metody
• słowne: rozmowa, objaśnienie,
• poglądowe: pokaz, obserwacja,
• czynne: zabawy integracyjne, naśladowcze, aktywne słuchanie muzyki

Formy pracy:
• indywidualna, w parach, zbiorowa

ETAPY ZAJĘĆ PRZEBIEG ZAJĘĆ
CZYNNOŚCI WSTĘPNE 1. Powitanie dzieci i sprawdzenie obecności.
2. Wspólne śpiewanie piosenki pt. „Hello, hello” wraz z pokazywaniem.
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA + PREZENTACJA 3. „What animals do you remember?” – dzieci wymieniają nazwy zwierząt, które pamiętają.
4. „What’s this?/What’re these?” – Prezentacja kart obrazkowych(flashcards), nazywanie nazw części ciała, powtarzanie nazw za nauczycielem. Pokazywanie przez dzieci odpowiednich części ciała.
UŻYWANIE i ĆWICZENIE
poznanych form i struktur gram., słownictwa Utrwalanie słownictwa:
- repeating – powtarzanie słów pokazanych na kartach obrazkowych
- repeating slowly, fast, quietly, loudly – powtarzanie pokazywanych słówek w różny sposób: szybko, wolno, cicho, głośno
- what’s the pattern? – powtarzanie zestawu słów, nauczyciel kolejno odwraca karty, aż do ostatniej, gdy dzieci odgadują co jest pod wskazanym obrazkiem
“Head, shoulders, knees, and toes” - słuchanie piosenki – wersji do nauki. Zachęcanie dzieci do zabawy ruchowej do piosenki. Dzieci stoją na dywanie i podczas słuchania pokazują za nauczycielem. Jeżeli dobrze sobie radzą zmiana piosenki na wersję szybszą.
„Where is the feather?” - zabawa z piórkiem.Dzieci dobierają się w pary. Każda para otrzymuje piórko. Jedno z dzieci zamyka oczy, a drugie dotyka go piórkiem po określonej części ciała. Dziecko musi odpowiedzieć gdzie czuje dotyk pióra (nazwać część ciała).
ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ 8. Piosenka na pożegnanie “Bye bye good bye” wraz z pokazywaniem.
ZADANIA REZERWOWE: „Throw the dice”– zabawa z kostką z naklejonymi częściami ciała. Każde dziecko po kolei rzuca kostką i nazywa wyrzuconą część ciała. Nauczyciel lub dziecko jeżeli potrafi mówi: Show me your ... i wymienia nazwę, grupa pokazuje daną część ciała.
„Change your place” – dzieci siedzą w kole na dywanie. Każde z nich otrzymało kartonik z obrazkiem poznanej części ciała. Nauczyciel wypowiada dwie nazwy, a dzieci które trzymają odpowiednie karty zamieniają się miejscami. Zabawę powtarzamy kilka razy, zmieniając dzieci trzymające karty.
„Go to...” – nauczyciel rozkłada w różnych częściach sali karty obrazkowe. Dzieci spacerują po dywanie w rytm muzyki, a na przerwę słuchają nauczyciela, który wypowiada imię dziecka i nazwę części ciała, np.„Paweł go to head”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.