X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33954
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Lubimy bajki. Rozwiązywanie krzyżówki, doskonalenie umiejętności rozpoznawania liter i czytania prostych tekstów

Temat zajęcia:
„Lubimy bajki”, rozwiązywanie krzyżówki, doskonalenie umiejętności rozpoznawania liter i czytania prostych tekstów.

Cel główny:
Tworzenie sytuacji edukacyjnych przygotowujących dzieci do nauki czytania, książka jako inspiracja do aktywności twórczej.

Cele szczegółowe:
Dziecko:

-przestrzega podanych zasad obowiązujących w czasie zajęć

-układa proste wyrazy z liter

-odczytuje rozwiązanie krzyżówki

-odszukuje wizytówkę ze swoim imieniem i nazwiskiem spośród innych

-składa w całość obrazek pocięty na kilkuelementowe części

-dobiera wyrazy do obrazków kojarzące się z przedstawioną bajk?

-układa proste zdania z rozsypanki wyrazowej

Metody pracy:
list, zagadki obrazkowe, Ćwiczenie Dennisona, zadania do wykonania.

Formy pracy:
indywidualna, zbiorowa, grupowa.

Środki dydaktyczne:
list dla dzieci, krzyżówka, ilustracje do krzyżówki, rozsypanka literowa, napisy do obrazków, obrazki do składania, rozsypanka wyrazowa, odtwarzacz CD, płyta CD.

Przebieg zajęć:
1. Powitanie (zabawa integracyjna)
Witam wszystkich, którzy:
-chcą się ze mną bawić
-lubią bajki, książki
Kto czuje się przywitany wykonuje dowolny ukłon.

2. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co będziemy dzisiaj robić, musicie odszukać wiadomość, którą dla was napisałam.
Dzieci odszukują wiadomość, idąc po strzałkach przyklejonych na dywanie. Nauczycielka prosi wylosowane dziecko o wyjęcie listu z koperty, a następnie odczytuje treść listu.

Drodzy Przedszkolacy!
Przygotowałam dla Was krzyżówkę. Macie do dyspozycji ponumerowane karty z obrazkami. Po odgadnięciu hasła krzyżówki dowiecie się , o czym będziemy rozmawiać.
Życzę miłej zabawy.

3. Rozwiązywanie krzyżówki.
1. smerf
2. Pinokio
3. pajac
4. Klakier
5. baran
6. zamek
7. Maja
8. krasnal
9.Gargamel

Odczytamy hasło – „moja bajka”, o czym będziemy rozmawiać? – świetnie, dziękuję bardzo.

4. Czy lubicie, kiedy ktoś opowiada wam lub czyta bajki? Które bajki lubicie najbardziej?

5. Składanie obrazków z części i wybranie dwóch z trzech odpowiednich podpisów, które kojarzą się dzieciom z ułożoną bajką. (obrazki dzieci odszukują po swoim imieniu i nazwisku)

6. Ćwiczenie Dennisona - Leniwe ósemki dla oczu
Wyciągnij przed siebie lewą rękę, zaciśnij pięść a kciuk skieruj do góry, narysuj płynnym nieprzerwanym ruchem w powietrzu po kształcie położonej ósemki (symbol nieskończoności) wodząc oczami za ręką- głowa nieruchomo. Zacznij pośrodku, rysuj w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara – do góry, z tyłu i dookoła, i z powrotem do środka, a teraz zgodnie ze wskazówkami – do góry, z tyłu, dookoła i z powrotem do środka. Zakreśl ósemkę po 3 razy każdą ręką osobno.

7. Praca przy stolikach:
Karty pracy podpisane imieniem i nazwiskiem dla każdego dziecka, dziecko odszukuje: wyciągają obrazek, rozsypankę wyrazową i układają zdanie do obrazka. Odczytują.

8. Śpiew piosenki, Baju baj książeczko, taniec w parach. Przygoda z uśmiechem, płyta CD.

9. Ewaluacja – rozmowa na temat zajęcia – dzieci, które są w dobrym nastroju pomachają do mnie rączkami i uśmiechną się. Co się Wam podobało?
Co chcielibyście zmienić w zajęciu?

Dzieci mogą otworzyć skrzynię z nagrodami – zakładki do książki. Na pewno będziecie z niej korzystać podczas czytania książek. Wśród zakładek znajduje się kartka z bardzo ważną wiadomością. Dzieci czytają wiadomość "Lubimy czytać".
Dziękuję za zabawę

Literatura:
Podstaw programowa
Program wychowania przedszkolnego, PWN, E. Tokarska, J. Kopała.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.