X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33605
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz Dnia Misia w przedszkolu

Scenariusz obchodów ”Światowego Dnia Misia”
w Niepublicznym Przedszkolu „Kolorowy Świat” w...

Termin: 25 listopada 2016 r.
Uczestnicy: dzieci z grupy I, II, III, zaproszeni goście
Cele ogólne:
-umożliwienie dzieciom przeżywania uroczystości przedszkolnej
-poznanie historii powstania pluszowego misia
-zapoznanie z postaciami bajkowych misiów
-przybliżenie informacji na temat powstawania miodu oraz pracy pszczelarza
-rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięc?

-kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek
-wdrażanie do kilkuzdaniowych wypowiedzi na podany temat
-rozwijanie umiejętności aktywnego udziału we wspólnych zabawach
-integracja dzieci przedszkolnych (grupy młodsze i starsze)
Cele operacyjne, dziecko:
-zna historię powstania pluszowego misia
-potrafi wymienić kilka bajkowych misiów
-wie, jak powstaje miód
-potrafi powiedzieć , na czym polega praca pszczelarza
-uważnie słucha czytanych utworów literackich
-wie, o konieczności poszanowania zabawek
-wypowiada się na podany temat
-integrują się ze sobą (dzieci młodsze ze starszymi)
-potrafi aktywnie włączać się do zabaw
-zna wybrane piosenki i wiersze o misiach
Metody:
-słowna ( rozmowa, opowiadanie, piosenka, wiersz);
-oglądowa ( prezentacja multimedialna, bajka );
-praktyczna (zadań stawianych do wykonania)
Formy:
-zbiorowa
-indywidualna
Środki dydaktyczne: strój misia, wiersz Z. Bronikowskiej „Miś idzie do przedszkola”, misie przyniesione przez dzieci, piosenki „ Jadą, jadą misie”, „ Kubuś Puchatek”, „Taniec pajacyka z misiem”, prezentacja multimedialna „Misie-bohaterowie bajek i baśni, czyli skąd się wziął pluszowy miś?”, książka „Trzy małe misie” Ch. Vogla, dyplomy, „misiowe” piórniki, książeczki „Kubuś Puchatek” dla dzieci, miód, herbatniki, soki

Przebieg zajęć:

1.Powitanie. Wspólne obejrzenie wystawy pokonkursowej „Mój ulubiony bajkowy miś”.

2.Zabawa integracyjna „Gimnastyka poranna z misiem”
• Marsz na palcach z misiem uniesionym wysoko nad głow?

• Bieg wokół misia z wysokim unoszeniem kolan
• Siad prosty – unoszenie misia siedzącego na nogach
• Ćwiczenie równowagi – przekładanie misia pod uniesionym kolanem
• „Miś na koniku” – czworakowanie w różnych kierunkach
• Ćwiczenia oddechowe – pompujemy baloniki dla misia.

3.Wiersz Z. Bronikowskiej pt. „Miś idzie do przedszkola” – wyjaśnienie dzieciom, dlaczego przyniosły dzisiaj swoje misie do przedszkola.
Miś różowy, miś pluszowy
zbuntował się dziś.
Chce iść także do przedszkola,
tak jak chodzi Krzyś.
Wziął Krzyś misia w obie rączki:„Po co pójdziesz tam?”
– „Będę bawił się wesoło i nie będę sam”.
„Gdy tak prosisz, to już chyba zabiorę cię dziś”.
– I tak zaczął do przedszkola chodzić z Krzysiem miś.

4.„Oto mój miś” – prezentacja misiów przyniesionych przez dzieci.
Krótkie opowiadanie dzieci chętnych o swoich misiach.

5.Prezentacja multimedialna „Misie-bohaterowie bajek i baśni, czyli skąd się wziął pluszowy miś?”

6.Zabawa ze misiami przy piosence "Jadą, jadą misie".

7.Zabawa ruchowo – naśladowcza "Misie i miód”.
Nauczycielka: To będzie opowiadanie o misiach, które lubią miód. Ja jestem dużym misiem, wy małymi misiami. Małe misie robią to, co duży miś.
– Misie wstają, przeciągają się... w brzuszkach mamy pusto (głaszczą się po brzuchach) i mruczą (mrrr... mrrr...)
– tam na drzewie (gest w górę) jest miód
– wchodzimy na drzewo (stojąc w miejscu naśladują wdrapywanie się na drzewo)
– sięgamy łapą po miód (wyciągają rękę, nabierają na niby miód i wkładają do buzi)
– dobry miód (mruczą, mlaskają, oblizują usta)
– a tu przyleciała pszczoła i bzyczy (bzzzzzz...)
– może użądlić (misie machają łapami)
– trach, spadają z drzewa (siadają na podłodze)
– w brzuszku pełno (klepią się po brzuchu)
– idziemy spać (ziewają, przeciągają się, kładą na ziemi i udają że śpią)

8.Spotkanie z pszczelarzem,P..... na temat „Jak powstaje miód?”.

9.Zabawy przy piosenkach „Kubuś Puchatek”, „Taniec pajacyka z misiem”.

10.Złożenie życzeń misiom.
Wiwat misiu łakomczuszku
Niech nie burczy ci już w brzuszku.
My życzenia ci składamy,
Byś był jak najdłużej z nami.
Miodku zawsze miej w dostatku
Żyj nam 100 lat nasz Misiaczku!

10.Słuchanie utworu literackiego czytanego przez zaproszonego gościa "Trzy małe misie" Ch. Vogla

11.Podziękowanie za wspólną zabawę. Wręczenie dyplomów i nagród za udział w Rodzinnym Konkursie „Mój ulubiony bajkowy miś” (zał. 1 Regulamin Konkursu) oraz książeczek za aktywne uczestnictwo we wspólnych zabawach.

12.„Małe, co nieco” – misiowy poczęstunek: degustacja miodu, herbatników i soku Kubuś.
Po południu: Wspólne oglądanie bajki o najbardziej znanym misiu w Polsce „Miś Uszatek”. Kolorowanie postaci miśków z różnych bajek.


Zał.1
REGULAMIN RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„MÓJ ULUBIONY BAJKOWY MIŚ”

1.Konkurs został ogłoszony z okazji Światowego Dnia Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Organizatorem Konkursu jest Niepubliczne Przedszkole „Kolorowy Świat” w....
2.Konkurs adresowany jest do dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, które wraz z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami lub innymi krewnymi wykonają pracę plastyczną-postać misia z bajki.
3.Cele konkursu:
-przybliżenie dzieciom postaci misia-bohatera literatury i bajek dla dzieci,
-rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i zainteresowań plastycznych dzieci poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych,
-wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania,
-odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego.
4.Warunki uczestnictwa w Konkursie:
-konkurs jest skierowany do dzieci z grup I, II, III i ich rodzin,
-warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie jednej pracy plastycznej na temat „Mój ulubiony bajkowy miś”,
-technika wykonania prac-dowolna, oprócz rysunku (praca malarska, wyklejanka, wydzieranka itd.). Bardzo mile widziane będą formy przestrzenne (np. miś do przytulenia, posadzenia, poduszka itp.); Praca powinna być wykonana z materiałów trwałych, które nie ulegną zniszczeniu i mogą przetrwać dłuższy czas, ponieważ misie zostaną przeznaczone w styczniu na licytację w trakcie Dnia Babci i Dziadka,
-każda praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko autorów (dziecko i rodzina), grupa, tytuł bajki, z której pochodzi miś.
5.Termin dostarczenia prac do dn.21.11.2016r.
6.Wszystkie prace zostaną nagrodzone dyplomem oraz upominkiem, a sześć najciekawszych (po dwie z każdej grupy), wybranych przez Jury, otrzyma nagrodę specjalną.
7.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 25.11.2016r. podczas obchodów Światowego Dnia Misia w naszym przedszkolu.
8.Osoba koordynująca konkurs-Anita Stanisławska.
Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy dobrej zabawy podczas wspólnego wykonywania prac!

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.