X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33425
Przesłano:
Dział: Języki obce

My family - scenariusz zajęć z języka angielskiego dla dzieci 4-letnich

Scenariusz zajęć z języka angielskiego w grupie 4latków
Temat: My family
Czas zajęć: 20 minut.
Grupa: 24 dzieci.
Cel główny:
• Rozumienie poleceń nauczycielki;
• Zapoznanie z nazwami członków rodziny;
Cele szczegółowe:
Dziecko:
• Aktywnie uczestniczy w zabawach i zajęciach
• Potrafi przywitać się i pożegnać w języku angielskim: Hello! Goodbye! oraz próbuje się przedstawić: I’m...
• Rozumie i prawidłowo wykonuje polecenia nauczyciela
• Zna słownictwo związane z wybranymi członkami rodziny (mummy, daddy, sister, brother, grandma, grandpa)
• Potrafi zaśpiewać piosenkę „Family song”.
Metody:
• Metoda naturalna
• Metoda reagowania całym ciałem (Total Physic Responses)
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna.
Pomoce dydaktyczne: karty z obrazkami (flashcards); pacynka Misia Teddy’ego, stempelki, tablica interaktywna, filmik z piosenką „Family song” z repertuaru ELF Learning dostępna jest na kanale Youtube.


Przebieg zajęć:
1) „Hello song” (na melodię z Super Simple Song). Piosenka powitalna – improwizacja ruchowa treści utworu.
Hello! Hello! Gest powitania
Hello, how are you? x2 Wskazujemy na dowolne dziecko
I'm OK! Kciuki do góry
Hello to you! Wskazujemy na wszystkich.
2) „What’s your name?” – N. podchodzi do każdego dziecka i używając pacynki Misia wita się z dzieckiem po angielsku: „Hello! My name is Teddy. What’s your name?”, a dane dziecko odpowiada: „I’m... (Tosia)”.
3) Nauka słownictwa - prezentacja flashcards. N. pokazuje dzieciom obrazki przedstawiające członków rodziny – mummy, daddy, sister, brother, grandma, grandpa, tłumaczy ich nazwy na język polski. Zachęca, aby powtarzały razem z nim.
4) Piosenka “Family song”. N. odtwarza utwór na tablicy multimedialnej włączając dzieci do wspólnej zabawy.
“Mummy and daddy, sister and brother
Grandma and grandpa – my family.
Mummy and me, daddy and me – my family.
I love my family!
Sister and me, brother and me – my family.
I love my family!
Grandma and me, grandpa and me – my family.
I love my family! x2
And my family loves me.
Przy śpiewaniu można zastąpić wyraz love układając ręce w symbol serca.
5) “Teddy says” – zabawa ruchowa. Dzieci stoją na dywanie w kółeczku, a N. z pomocą pacynki podaje dzieciom komendy: Stand up, Sit down, Jump Three Times, Nod your head, Clap your hands, Stamp your feet.
6) A na koniec żegnamy się słowami „Goodbye”.
See you later.
Alligator.
Goodbye!
(Gest pożegnania)

A w nagrodę na koniec zajęć – stempelki w różnych wzorach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.