X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33195
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Poznajemy nasze miasto - scenariusz hospitacji diagnozującej dla 3,4 latków

Temat: „ Poznajemy nasze miasto”.

Cele operacyjne:
Dziecko:
– umie się przedstawić,
– potrafi zaśpiewać hymn swojego przedszkola,
– zna i poda nazwę miejscowości, w której mieszka,
– zna symbole swojego miasta: logo i herb Bydgoszczy
– rozpozna herb miasta Bydgoszczy wśród innych herbów miast,
– zna taniec związany z naszym regionem – kujawiak,
– wykona album miasta Bydgoszcz- praca grupowa ,
– wie i opowie jak należy dbać o środowisko lokalne,

Metody:
- Podające
- Problemowe
- Aktywizujące
- Praktyczne

Formy pracy:
- Zespołowa
- Zbiorowa
- Indywidualna
Środki dydaktyczne: magnetofon, płyta CD , ilustracje i gadżety przedstawiające logo Bydgoszczy , herby miast: Bydgoszcz, Warszawa, Gdańsk, pisaki, kartki, kleje, kosze do segregacji odpadów, ilustracje przedstawiające czyste środowisko, brudne środowisko


Przebieg zajęcia.
1. Zabawa „ Imiona”- dz. poda swoje imię i podzieli je na sylaby klaszcząc.
2. Zabawa ruchowa przy piosence „Wesoły Smyk ”- wokalno-taneczna interpretacja hymnu przedszkolnego.
3. Rozmowa kierowana „ Moje miasto Bydgoszcz”- dzieci spośród pocztówek , ilustracji i gadżetów wybierają tylko te z logo Bydgoszczy, wymienią rzekę ,która przepływa przez Bydgoszcz.
4. Zabawa taneczna „ Kujawiak”.
5. Ćwiczenie spostrzegawczości „ Herby miast”- dz. podzielone na grupy, każda grupa ułoży podany herb(puzzle), wskaże prawidłowo herb swojego miasta.
6. Praca zespołowa- album „ Moje miasto Bydgoszcz”- każde dziecko dostanie pocztówkę o Bydgoszczy , naklei ją i ozdobi ramkę, dołączy do albumu.
7. Zabawa manipulacyjna „Segregacja śmieci”- dz. posegregują śmieci do odpowiednich pojemników i powiedzą w jaki sposób należy dbać o środowisko.
8. Zabawa ewaluacyjna „Słoneczko i chmurka” ” - dzieci kolejno zaznaczają odczucia z zajęć na specjalnie przygotowanym termometrze.

Opracowała: Alina Kiljańska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.