X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 3297
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Podróż do Włoch - utrwalenie wiadomości. Scenariusz zajęć dla dzieci 4 - letnich

Cele:
- utrwalenie podstawowych wiadomości dot. Włoch (przywitanie, kształt państwa, flaga, potrawy),
- utrwalenie stów określających położenie przedmiotów w przestrzeni: nad, pod, wysoko, nisko,
- kształcenie wyobraźni i inwencji twórczej poprzez swobodną interpretację muzyki,
- umożliwienie dzieciom przeżywania pozytywnych efektów własnych działań.

CELE operacyjne: (dziecko potrafi)
- umie wymienić kilka podstawowych informacji nt. Włoch,
- zna i rozpoznaje flagę Włoch,
nazywa tradycyjne potrawy włoskie (pizza, spaghetti, lody włoskie, risotto),
- potrafi pracować w zespole, "
- doskonali sprawności manualne w działaniu grupowym,
- ćwiczy szybkość, zwinność i dokładność,
współpracuje w grupie i odczuwa radość ze wspólnej zabawy.

METODY PODAJĄCE: rozmowa, objaśnienia, instrukcja słowna do zabaw ruchowych, do sposobu wykonania pracy, (pizzy),
METODY PROBLEMOWE: zadań stawianych do wykonania.
METODY PRAKTYCZNE: samodzielnych doświadczeń..
FORMY: zbiorowa, indywidualna.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: kolorowe ilustracje, płyta CD z muzyką włoską, składniki do wyrobu pizzy: groszek, kukurydza, kawałki ananasa, kawałki wędliny, ser żółty, placki pizzy, keczup, kaseta audio.

2. PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1. Powitanie zabawą muzyczno — ruchową (po polsku):
Wszyscy są witam was, na zabawę już czas. Jestem ja, jesteś ty. Raz, dwa, trzy!

2. Powitanie słowem i gestem w języku włoskim: ciao - cześć, arwederci - dzień Dobry oraz poprzez podanie dłoni. Włosi witają się poprzez ujęcie dłoni partnera Między swoje dłonie.

3. N-lka zaprasza dzieci na wspólną wycieczkę samolotem do Włoch - zabawa Ruchowo - naśladowcza połączona z ćwiczeniami ortofonicznymi. Dzieci w rytm Muzyki naśladują czynności: zapalanie silników, zapinanie pasów, wyglądanie przez Okno, startowanie, lot oraz lądowanie.

4. Zgaduj - zgadula
N - lka zadaje dzieciom pytania porównawcze dot. Włoch. Zadaniem dzieci jest wybrać prawidłową odpowiedź. Jeśli dziecko wybrało prawidłową odpowiedź - n-lka Odkrywa na tablicy — „rysunkową odpowiedź".
l. Co przypomina państwo włoskie bucik czy dzbanek?
2. Czy we Włoszech ludzie jedzą pizzę czy hamburgery?
3. Czy papież mieszka we Włoszech czy w Anglii?
4. Jakim słowem witają się Włosi: ciao, czy guten morgen?
5. Znana postać z bajki włoskiej to: Pinokio czy Czerwony Kapturek?
6. Jak nazywają się łódki we Włoszech: gondole czy pontony?
7. Czy flaga włoska to kolor: czerwony - niebieski - zielony, czy Czerwony - biały - zielony?
8. Czy Pinokio mieszka we Włoszech czy w Anglii?

5. Po odgadnięciu i odkryciu prawidłowych odpowiedzi powstała gazetka nt. Włoch.

6. Następnie n- lka zaprasza dzieci do zabawy - dowolna interpretacja ruchowa przy Muzyce włoskiej.

7. N - łka zaprasza dzieci do umycia rąk, bo za chwilę niespodzianka.. .i wyjaśnia Dzieciom, iż w nagrodę będą robiły pizzę -jako jedno z głównych dań. Zadaniem Dzieci będzie nałożyć przygotowane składniki na placki pizzy. Po nałożeniu składników pizza zostanie zaniesiona i upieczona.

8. W między czasie dzieci otrzymują do kolorowania Misia - Unista.

9. Wspólna degustacja pizzy.

10. Ewaluacja zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.