X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 32671
Przesłano:

Jak sposób odżywiania wpływa na nasze zdrowie? Konspekt zajęć

Scenariusz zajęć lekcyjnych
Z przedmiotu Przysposobienie do pracy
Data: 07.12.2015r
Klasa: I-II A pp
Miejsce: internat

Temat: „ Jak sposób odżywiania wpływa na nasze zdrowie”
Cele ogólne:
- pogłębianie wiadomości na temat zdrowego żywienia,
-wykonanie wspólnej makiety piramidy żywności
Cele operacyjne:
- zna czynniki wpływające na zdrowie człowieka,
- rozumie znaczenie piramidy żywności w odżywianiu się człowieka,
-stara się współpracować w grupie
-umie zbudować z produktów piramidę żywienia,
-potrafi prawidłowo odpowiedzieć na pytania znajdujące się w tekście,
-umie wskazać produkty których nie należy często spożywać,
-potrafi ułożyć przykładowy jadłospis,
-wykonuje pracę indywidualną według wskazówek
Metody pracy:
-słowne: pogadanka, rozmowa kierowana,
-oglądowe: pokaz, wyjaśnienie,
- aktywizujące
Formy pracy:
-grupowa,
- indywidualna


Środki dydaktyczne:
- schemat piramidy żywienia,
-arkusz papieru,
-mazak,
-klej, nożyczki
- zdania prawda, fałsz: Tak, Nie
-produkty do sporządzenia zdrowego śniadania,


Przebieg zajęć:
Wstęp
1.Powitanie na zajęciach, poinformowanie o temacie zajęć.
2.Rozmowa na temat zdrowego odżywiania:
• Co jest potrzebne dla prawidłowego rozwoju i zdrowia człowieka?
• Jakie produkty powinna zawierać dieta człowieka?
• Powiedz czego powinniśmy jeść lub pić najwięcej, a czego najmniej?
3. Piramida żywienia- pokaz omówienie, wskazanie wartości odżywczych niektórych produktów.

4. Wspólne tworzenie piramidy zdrowia( naklejanie przygotowanych obrazków różnych produktów na makietę piramidy żywności).
5. Układanie piramidy żywności w zeszycie.
6. Zabawa dydaktyczna, Prawda-Fałsz. Udzielanie poprawnych odpowiedzi na poszczególne pytania.
należy jeść dużo owoców i warzyw;
-myjemy owoce i warzywa przed jedzeniem;
-spożywamy posiłki brudnymi rękami;
-jedzenie należy spożywać w spokoju;
-brak witamin sprzyja zdrowiu;
-myjemy ręce przed jedzeniem;
-posiłki należy jeść powoli i dokładnie rozgryzać spożywane potrawy;
-słodycze należy jeść w małych ilościach;
-warzywa i owoce nie zawierają żadnych witamin;
-nie należy jeść dużo przed snem;
-myjemy zęby raz w roku;
-pożywienie należy połykać w całości;
-wystarczy jeden posiłek dziennie;
-owoce i warzywa to bogate źródło witamin;
-należy codziennie pić mleko i jeść nabiał;
-słodycze dbają o ładny i zdrowy wygląd naszych zębów;
-warzywa, owoce i produkty mleczne niszczą nasze zdrowie;
-hamburgery są bardzo zdrowe;
7. Praca w grupach-układanie jadłospisu.
Układanie jednodniowego jadłospisu dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej.
Jadłospis składa się z 5 posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.
8. Przejście do kuchni dydaktycznej: przygotowanie przez uczniów drugiego zdrowego śniadania z przygotowanych produktów. Przypomnienie podstawowych zasad obowiązujących, przed przystąpieniem do przygotowywania posiłków.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.