X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 32648
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Koty i kotki - scenariusz zajęć

Temat zajęć: „Koty i kotki” - scenariusz zajęć usprawniających myślenie w grupie dzieci 4-letnich

Cel główny: usprawnianie pamięci i procesów sprzyjających koncentracji uwagi.

Cele operacyjne:
potrafię odgadnąć zagadkę
ćwiczę analizę i syntezę wzrokową składając obrazek z części
chętnie uczestniczę w zabawie ruchowej
właściwie reaguję na sygnały werbalne i niewerbalne nauczyciela
zapamiętuję położenie obrazków dobierając je w pary
układam kotki w określonym porządku

Metody:
poszukujące – stwarzanie sytuacji problemowych
podające – objaśnienia i instrukcje
eksponujące – w zabawach ruchowych


Formy:
zbiorowa
indywidualna

Pomoce: obrazki z kotami, karty do gry „Memo”, puzzle, żetony do zabawy ruchowej, koperty z zadaniami do pracy indywidualnej, karty pracy, płyty z muzyką, kotek maskotka


Przebieg:

1.Zagadka – rozwiązanie zagadki to niespodzianka ukryta w zapakowanym pudełku.

Mogę stać na płocie
i wesoło mrugać.
Znacie mnie z piosenki,
która nie jest długa.

Znany jest z czystości,
znany jest z urody.
Wciąż się łapką myje
chociaż nie ma wody.

2.Biały i czarny kot – zabawa w porównywanie.
Czym się różnią?
Ten kotek jest biały jak...(mleko, śnieg, wata, lody, obłoki)
Ten kotek jest czarny jak...(węgiel, smoła, noc)

3.Puzzle – składanie obrazka z 6 elementów.

4.Zabawa ruchowa z żetonami.
Kotki dobierają się parami – biały i czarny, i tańczą do melodii. Na przerwę w muzyce zwijają się na dywanie w kłębuszki. Gdy muzyka ponownie zaczyna grać tańczą białe lub czarne kotki.
5.Zabawa w kółeczku – nadawanie imion kotkom.

6.Układanie kotków w określonym porządku – od największego do najmniejszego, indywidualnie i na tablicy.

7.Memo.
Na tablicy znajdują się obrazki, tylko jeden z nich nie ma swojej pary. Zadaniem dzieci jest wskazać, który oraz zapamiętać położenie poszczególnych obrazków.

8.Piosenka – zabawa rytmiczno ruchowa do piosenki.

9.Karty pracy – kolorowanie według wzoru i zaznaczanie różnic w obrazkach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.