X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 32491
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Powitanie Pani Jasień - scenariusz zajęć

Temat zajęć: Poznajemy jesienne barwy.
Cele główne:
zapoznanie z jesiennym krajobrazem- barwami
wykonanie liścia jesiennego za pomocą gąbeczek i farb
Cele szczegółowe-dziecko:
wie, jak wygląda jesienny krajobraz
wie, jakie są charakterystyczne barwy jesieni
wie, jak wygląda liść klonu
potrafi wybrać kolory charakterystyczne dla jesieni
potrafi wykonać pracę plastyczną za pomocą gąbeczek i farb
Czas zajęć:
20 minut
Uczestnicy:
grupa 20 dzieci w wieku 3 lat
Miejsce:
sala przedszkolna- dywan, miejsce do wyjrzenia przez okno, stoliki
Metody i techniki:
aktywizująca- analizowanie i rozwiązywanie przypadków- analiza przypadku
aktywizująca- teczka- praca indywidualna
Formy pracy:
indywidualna
grupowa
Środki dydaktyczne:
Pacynka króliczka- Lenka, która założoną ma sukienkę w barwach jesieni – czerwono-pomarańczowo-żółto
kontur liścia klonu
20 kartek z konturem liścia klonu- jedna kartka dla dziecka
farby- czerwona, pomarańczowa, żółta
talerzyki jednorazowe- dwa na stolik

Przebieg zajęć:
1. Wstęp (5minut)

Dzieci witają się z pacynką Lenką. Nauczyciel przemawia w imieniu pacynki, opisując sukienkę, zwracając uwagę na kolory i opowiada, że ubrała się zgodnie z porą roku. Prosi, aby dzieci wyjrzały przez okno i sprawdziły gdzie widzą takie kolory.
Dzieci oglądają i opisują co widzą za oknem.

2. Część właściwa (12 minut)

Nauczycielka pokazuje dzieciom kontur liścia klonu, pyta się czego brakuje-barw. Proponuje dzieciom aby za pomocą farb i gąbeczek wykonały wypełnienie tego liścia, a następnie pokazania ich pacynce- Lenie.
Dzieci wykonują pracę plastyczną- gąbeczkę moczą w farbie, która wyłożona zostaje na talerzyki jednorazowe i odbijają ją na kartce w odpowiednim miejscu np. tak jakby robiły stempelki.

3. Część końcowa (3 minuty)

Dzieci razem pokazują swoje prace pacynce, nauczyciel w jej imieniu mówi, czy pracę się podobają. Dzieci żegnają się z pacynką.

Źródła:
wstęp oraz zakończenie- pomysł własny
część właściwa- modyfikacja zajęć obserwowanych podczas praktyk w przedszkolu

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.