X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 32361
Przesłano:
Dział: Języki obce

At the station. Scenariusz lekcji z języka angielskiego

Temat lekcji : At the train station. Na stacji kolejowej.
Klasa: 6
Podręcznik: Steps In English 3
Nauczyciel: mgr Anna Bucholska

Cele lekcji:

• przypomnienie i utrwalenie słownictwa związanego z kupowaniem biletu na pociąg
• słuchanie ze zrozumieniem: wyszukiwanie prostych informacji szczegółowych w tekście słuchanym i pisanym
• wprowadzenie i wykorzystanie w dialogu zwrotów dnia codziennego

Przebieg lekcji:
1. Przypomnienie i utrwalenie słownictwa związanego z kupowaniem biletu na pociąg (5-7min.)
• Na podstawie zdjęcia, które nauczyciel zamieszcza na tablicy uczniowie samodzielnie określają temat lekcji.
• Uczniowie rozpoznają słowa związane z tematem lekcji przedstawione przez nauczyciela na kartach i dobierają je do odpowiedników w j. polskim.

2. Słuchanie i czytanie ze zrozumieniem: wyszukiwanie prostych informacji szczegółowych w tekście słuchanym i pisanym SB str. 51 (20min)

• Uczniowie opisują w języku angielskim zdjęcie ilustrujące scenkę z dialogu (nauczyciel zadaje pytania pomocnicze). (ćw. 1)
• Uczniowie słuchają i czytają dialog, szukając odpowiedzi na postawione pytanie ogólne o cel rozmowy.
• Uczniowie odpowiadają na pytania (w języku polskim) do treści dialogu w celu sprawdzenia zrozumienia u uczniów z trudnościami.
• Uczniowie podkreślają w tekście zwroty typowe dla omawianej sytuacji.
• Uczniowie w parach ćwiczą czytanie dialogu z podziałem na role (ćw. 2).
• Uczniowie słuchają dialogów i uzupełniają tabelę szczegółowymi informacjami (ćw. 3).

3. Wykorzystanie zwrotów z życia codziennego w praktyce (15min)
• Uczniowie w parach uszeregowują podane wyrazy w odpowiedniej kolejności, tworząc zdania charakterystyczne przy kupowaniu biletu na stacji. (ćw. 4)
• Uczniowie uzupełniają dialog wykorzystując zwroty typowe dla sytuacji. (WB str. 41 ćw.1) (ewentualnie zadanie domowe)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.