X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 32292
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mój dom - scenariusz zajęć dydaktycznych

Scenariusz zajęć dydaktycznych pt. ,,Mój dom”
w grupie dzieci 5-letnich
w dniu 03.XI.2015r.

Cele ogólne:
· Rozwijanie umiejętności wypowiadania się
· Polisensoryczne doświadczanie kształtu, nazywanie i rozpoznawanie figur geometrycznych
· Kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie

Cele operacyjne; dziecko:
· Buduje dłuższe wypowiedzi na podstawie ilustracji
· Rozpoznaje i nazywa figury geometryczne: koło, trójkąt, kwadrat, prostokąt
· Odnajduje kształt figur geometrycznych na rysunku domów i układa domy z figur
· Potrafi współdziałać w grupie

Formy zajęć:
· Indywidualna
· Grupowa

Pomoce dydaktyczne:
· Płyta CD z muzyką KLANZY
· Ilustracje zwierząt
· Szarfy
· Figury geometryczne do zabawy polisensorycznej
· Płyta CD z muzyką relaksacyjną
· sylwety domu i figury geometryczne do mozaiki z figur geometrycznych


Przebieg:
1. Powitanie wg M. Bogdanowicz ,,Na powitanie wszyscy razem”

Na powitanie wszyscy razem, hip hip hura x 3
Z całego serca pełnym gazem, witamy was x 3

2. Zabawa wg KLANZY przy muzyce ,,Pięknie was witamy”

Pięknie was witamy z serca zapraszamy, każdy z nas się przedstawi x 2
dzieci podają swoje imiona
Zabawa trwa tak długo, żeby każde dziecko się przedstawiło

3. ,,Domy zwierząt”- zabawa językowa z wykorzystaniem ilustracji.

Zadaniem dziecka jest znalezienie zadania niespodzianki w sali, nazwanie zwierzęcia, podział jego nazwy na sylaby i określenie gdzie żyje dane zwierzę, jaki jest jego dom.

4. Zabawa z szarfami ,,Kto zdąży do domu”

5. ,,Mój dom”- rysowanie na kartce wg instrukcji słownej oraz rozpoznawanie zastosowanych figur geometrycznych

Dom ma cztery ściany i dach,
okna, drzwi,
a z komina wypuszcza dym.

6. Polisensoryczne poznanie figur geometrycznych- wyruszamy pociągiem w podróż do krainy figur geometrycznych. Po kolei idąc w pociągu każde dziecko wodzi dłonią po kształcie figur geometrycznych

7. Układanki domów z mozaiki figur wg zasady stopniowania trudności, praca indywidualna

8. Zabawa relaksująca ,,Kołysanie” wg W.Sherborne, zakończenie zajęć

9. Podsumowanie zajęć, pożegnanie, ewaluacja

Zajęcia skończone i chce nam się pić, idziemy się bawić adie bye, bye cześć

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.