X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31995
Przesłano:
Dział: Języki obce

Talking about obligation. (English Plus 3 - lekcja z wykorzystaniem aplikacji multimedialnych)

Temat: Talking about obligationCele lekcji:

Cele:
Uczeń uzupełnia luki w zdaniach odpowiednimi czasownikami modalnymi, w odpowiedniej formie, zgodnie z kontekstem zdania.


Uczeń wskazuje właściwe odpowiedzi spośród podanych opcji na podstawie kontekstu.

Metody/formy pracy:
- quizy
- praca w grupach (drużynach)

Pomoce i środki dydaktyczne:
- aplikacje multimedialne – quizizz, plickers,
- rzutnik multimedialny,
- smartfon/ tablet,
- kartki z kodami do aplikacji plickers.


Przebieg lekcji:

1. Faza początkowa:

- Sprawdzenie obecności.
- Podanie tematu lekcji.
- Przedstawienie celów lekcji.

2. Faza śródlekcyjna:

Podział na zespoły 3-4 osobowe. Logowanie na platformie quizizz.com (join.quizizz.com, wpisanie kodu zadania). Drużyny rozwiązują test sprawdzający znajomość reguł gramatycznych oraz zastosowania czasowników modalnych, omówienie wyników poszczególnych grup (wynik jest automatycznie aktualizowany na podstawie odpowiedzi uczniów oraz widoczny na ekranie rzutnika).
http://quizizz.com/admin/quiz/56e47e325a59d1ef351c1b70

PLICKERS.COM - Każdy uczeń otrzymuje kartę z indywidualnym kodem . Uczniowie odpowiadają na kolejne pytania, nauczyciel skanuje karty/głosy przy pomocy aplikacji zainstalowanej na tablecie lub smartfonie , wyniki automatycznie są widoczne na ekranie rzutnika.


3. Faza końcowa:

Podsumowanie pracy grup, rozdanie kart ze słownictwem.

Nagrodzenie „plusami” uczniów z grupy, która zebrała najwięcej punktów.

Podanie zadania domowego WB str.46-47.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.