X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31813
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"W krainie zabawy" - adaptacyjne zabawy ruchowo - muzyczne oraz integracyjne

Scenariusz zajęcia adaptacyjnego
przeprowadzonego w Przedszkolu Nr 12 w Bielsku – Białej

Nazwisko prowadzącego: mgr L.Kempys, mgr Magdalena Mikosz
Data prowadzonych zajęć: 29 sierpnia 2013r.
Grupa wiekowa: 3 – latki

Temat zajęcia: „W krainie zabawy” – adaptacyjne zabawy ruchowo – muzyczne oraz integracyjne.

Cel główny: zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności (7), rozwijanie umiejętności społecznych dzieci, które są niezbędne w poprawnych relacjach z dziećmi i dorosłymi (4).


Cele szczegółowe:
obdarza uwagą dzieci i dorosłych, aby rozumieć to, co mówią i czego oczekują, grzecznie zwraca się do innych (1/1),
przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej (1/2),
uważnie słucha, pyta o niezrozumiałe fakty (3/3),
potrafi uważnie patrzeć, aby rozpoznać i zapamiętać to, co jest przedstawione na obrazkach (14/2),


Metody: słowna, oglądowa, czynne,

Forma pracy: indywidualna i z całą grupą.

Środki dydaktyczne: kartki, chusta animacyjna, farby, zabawki, ilustracje itd.


Przebieg zajęć:

1. Powitanie – „Piosenka powitalna”,
2. „Kolorowe piłeczki” – zabawa z chustą animacyjną. Rodzice i dzieci chwytają chustę. Nauczycielka wsypuje do środka piłeczki – zadaniem rodziców i dzieci jest tak poruszać chusta, aby one nie wypadły na podłogę.
3. „Zabawa w parach” – dziecko i rodzic toczą piłeczkę do siebie nawzajem.
4. „Pociąg” – rodzice i dzieci ustawiają sie w szeregu i poruszają sie do muzyki.
5. „Głuchy telefon” – zabawa słuchowo – skojarzeniowa. Dzieci i rodzice siedzą w kręgu. Chętne dzieci podchodzą do nauczyciela, który szepcze dziecku do ucha nazwę zabawki czy przedmiotu – następnie dziecko wskazuje na obrazku.
6. „Mama kangurek i dzieci kangurki” – zabawa wg. W.Sherborne.
7. „Kołysanka” – zabawa wyciszająca.
8. Zabawy przy stolikach. Dzieci siadają w grupach do stolików według upodobań: malowanie palcami przy pomocy farb plakatowych, rysowanie kredkami ołówkowymi oraz woskowymi.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.