X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31519
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zabawy integracyjnej Figurolandia - magiczna kraina Królewny Grymaselli

Scenariusz zabawy integracyjnej
Figurolandia - magiczna kraina Królewny Grymaselli

Organizator: Przedszkole nr 1 w Ornecie

Osoby prowadzące: Ewa Korwel, Agnieszka Lejkowska, Elżbieta Rokicka

Miejce: OSiR w Ornecie

Termin: 26.02.2010r.

Cel główny:
- Budzenie zainteresowań figurami geometrycznymi i kompozycjami z figur
- Gromadzenie doświadczeń podczas zabaw, eksperymentów, prac plastycznych
- Stworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci
- Usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowo – przestrzennej poprzez
zastosowanie Kinezjologii Edukacyjnej oraz elementów Metody Dobrego
Startu M. Bogdanowicz
- Wdrażanie do wspólnej, zgodnej zabawy
- Integracja społeczności przedszkolnej, rodziców oraz środowiska lokalnego

Cele operacyjne:
Dziecko:
- Sprawnie posługuje się nazwami figur geometrycznych.
- Doskonali spostrzeganie figur różnymi zmysłami.
- Rozpoznaje figury geometryczne podczas zabawy poprzez układanie wzorów
z mozaiki geometrycznej, manipulowanie figurami geometrycznymi
- Prawidłowo reaguje na polecenia nauczycielki.
- Rozwija fantazję, pobudza aktywność twórczą.
- Współdziała z innymi uczestnikami zabawy
- Integruje się z innymi poprzez zabawy i tańce integracyjne

Metody:
- Czynna: zadań stawianych dzieciom do wykonania
- Słowna: objaśnienia i instrukcje,
- Oglądowa : pokaz, obserwacja.
- Aktywizująca: integracyjna, ewaluacyjna

Forma
- zabawa z całą grupą,

Środki dydaktyczne:
Kolorowe emblematy figur geometrycznych dla każdego dziecka oraz nauczycieli, kuferki
z figurami, chusta animacyjna, klej, pędzle, duże kartony, zagadki o figurach, płyta CD,
stroje dla osób prowadzących (Królewna, Król, Mag)


Figurolandia - magiczna kraina Królewny Grymaselli

Przebieg imprezy integracyjnej

1. Przemarsz dzieci do sali i ustawienie się Grup

2. Powitanie przedszkolaków przez Panią Dyrektor

3. Pojawienie się Króla i Maga
a) nawiązanie do bajki o Grymaselli
b) powitanie dzieci w Figurolandii

Witam Was w moim Królestwie.
Do tej dziwnej i nietypowej krainy zwanej Figurolandią można wejść mając specjalne przepustki..
Czy Wy je macie?
Jej mieszkańcy oraz wszystko, co się w niej znajduje, ma kształt kół, kwadratów,
trójkątów tudzież innych, pięknych figur. Ale jak wiecie, moja niesforna córka zaczęła wybrzydzać, grymasić i żądać zmian. Już sam nie wiem jakie ma być to moje królestwo!

4. Przybycie Królewny Grymaselli
a) powitanie dzieci oraz wspólny pląs przy Koronkowej Lambadzie

5. Zabawa 1,2,3 Figura patrzy...
(w trakcie zabawy, na hasło Maga, wszystkie dzieci kucają; w pozycji stojącej pozostają
tylko te dzieci, które mają emblemat z figurą wskazaną przez Grymasellę)

6. Wspólna zabawa wszystkich Grup przy utworze - Woogie Boogie
(przy zwrotkach dzieci rysują w powietrzu figury pokazywane przez prowadzących)

7. Zabawa z Kwadratami (Pszczółki iKasztanki)
a) wytypowanie figury zagadką: Powiem tylko jestem szczery,
Ujrzysz u mnie boki cztery,
Cztery kąty i wierzchołki,
Obce mi są różne dołki,
Moje boki są równiuteńkie,
A cztery kąty prościutkie.
Myślę, że teraz wszyscy poznacie,
Jaką figurę przed sobą macie? (kwadrat)
b) taniec Talarek z dz., które posiadają emblemat w kształcie kwadratu
c) Owocowa sałatka – zabawa z chustą animacyjną

8. Wspólna zabawa wszystkich Grup przy utworze Jadą, jadą misie...

Małe co nieco – przerwa na wzmocnienie sił ( picie wody)

9. Zabawa z Kołami (Krasnale i Biedronki)
a) wytypowanie figury zagadką : Toczę, toczę się wesoło,
I do wszystkich macham w koło,
Początku nie mam ani końca,
Podobne jestem do słońca,
Wszyscy mnie doskonale znacie,
Myślę, że gotową odpowiedź już macie! (koło)
b) taniec Talarek z dz., które posiadają emblemat w kształcie koła
c) Sposób na leniwą ósemkę – zabawa z Kinezjologii Edukacyjnej

10. Wspólna zabawa wszystkich Grup przy utworze Stajemy wszyscy w kole...

11. Zabawa z Trójkątami (Puchatki i Motyle)
a) wytypowanie figury zagadką: Ja mam boków od kwadratu mniej,
jest mi przez to trochę lżej,
A magiczna liczba trzy- zawsze towarzyszy mi.
Mam trzy boki i wierzchołki,
Trzy mam kąty, trzy odcinki,
Twoja buzia mówi mi, że odgadniesz
raz, dwa, trzy. (trójkąt)
b) taniec Talarek z dz., które posiadają emblemat w kształcie trójkąta
c) Karuzela – zabawa z chustą animacyjną

12. Magiczne kuferki
a) Grymasy Grymaselli
b) Czarowanie Maga i wręczenie kuferków Grupom
c) Królewskie zaproszenie do wyczarowania krainy dla Grymaselli

13. Stworzenie wspólnej Figurolandii
a) wyklejanie w Grupach magicznej krainy z figur geometrycznych
b) połączenie prac poszczególnych Grup

14. Zakończenie imprezy
a) Ocena Figurolandii przez Grymasellę
b) Podziękowanie dzieciom za stworzenie magicznej krainy
c) Czarowanie Maga: Czary mary, czary mary
Mam magiczne okulary
Okulary mi się zbiły
Wszystkie czary się skończyły
Więc zabawę kończyć czas
Do Lambady proszę Was!
d) Pożegnanie dzieci i w rytmie Koronkowej Lambady, z pomocą Króla i Maga, wyprowadzenie kolejnych Grup do szatni

15. Powrót do Przedszkola


Figurolandia - magiczna kraina Królewny Grymaselli

1,2,3 – utwory przed imprezą

1. Przemarsz dzieci do sali i ustawienie się Grup utwór 4

2. Powitanie przedszkolaków przez Panią Dyrektor

3. Pojawienie się Króla i Maga utwór 5
a) nawiązanie do bajki o Grymaselli
b) powitanie dzieci w Figurolandii

Witam Was w moim Królestwie.
Do tej dziwnej i nietypowej krainy zwanej Figurolandią można wejść mając specjalne przepustki..
Czy Wy je macie?
Jej mieszkańcy oraz wszystko, co się w niej znajduje, ma kształt kół, kwadratów,
trójkątów tudzież innych, pięknych figur. Ale jak wiecie, moja niesforna córka zaczęła wybrzydzać, grymasić i żądać zmian. Już sam nie wiem jakie ma być to moje królestwo!

4. Przybycie Królewny Grymaselli utwór 6
a) powitanie dzieci oraz wspólny pląs przy Koronkowej Lambadzie utwór 7

5. Zabawa 1,2,3 Figura patrzy...
(w trakcie zabawy, na hasło Maga, wszystkie dzieci kucają; w pozycji stojącej pozostają
tylko te dzieci, które mają emblemat z figurą wskazaną przez Grymasellę)

6. Wspólna zabawa wszystkich Grup przy utworze - Woogie Boogie utwór 8
(przy zwrotkach dzieci rysują w powietrzu figury pokazywane przez prowadzących)

7. Zabawa z Kwadratami (Pszczółki iKasztanki)
a) wytypowanie figury zagadką: Powiem tylko jestem szczery,
Ujrzysz u mnie boki cztery,
Cztery kąty i wierzchołki,
Obce mi są różne dołki,
Moje boki są równiuteńkie,
A cztery kąty prościutkie.
Myślę, że teraz wszyscy poznacie,
Jaką figurę przed sobą macie? (kwadrat)
d) taniec Talarek z dz., które posiadają emblemat w kształcie kwadratu
e) Owocowa sałatka – zabawa z chustą animacyjną

8. Wspólna zabawa wszystkich Grup przy utworze Jadą, jadą misie. utwór 9

Małe co nieco – przerwa na wzmocnienie sił ( picie) utwór 10,11
9. Zabawa z Kołami (Krasnale i Biedronki)
a) wytypowanie figury zagadką : Toczę, toczę się wesoło,
I do wszystkich macham w koło,
Początku nie mam ani końca,
Podobne jestem do słońca,
Wszyscy mnie doskonale znacie,
Myślę, że gotową odpowiedź już macie! (koło)
b) taniec Talarek z dz., które posiadają emblemat w kształcie koła
c) Sposób na leniwą ósemkę – zabawa z Kinezjologii Edukacyjnej utwór 12

10. Wspólna zabawa wszystkich Grup przy utworze Stajemy wszyscy w kole...
utwór 13
11. Zabawa z Trójkątami (Puchatki i Motyle)
a) wytypowanie figury zagadką: Ja mam boków od kwadratu mniej,
jest mi przez to trochę lżej,
A magiczna liczba trzy- zawsze towarzyszy mi.
Mam trzy boki i wierzchołki,
Trzy mam kąty, trzy odcinki,
Twoja buzia mówi mi, że odgadniesz
raz, dwa, trzy. (trójkąt)
b) taniec Talarek z dz., które posiadają emblemat w kształcie trójkąta
c) Karuzela – zabawa z chustą animacyjną utwór 14

12. Magiczne kuferki
a) Grymasy Grymaselli
b) Czarowanie Maga i wręczenie kuferków Grupom
c) Królewskie zaproszenie do wyczarowania krainy dla Grymaselli

13. Stworzenie wspólnej Figurolandii utwór 15,16,17,18

a) wyklejanie w Grupach magicznej krainy z figur geometrycznych
b) połączenie prac poszczególnych Grup

14. Zakończenie imprezy
a) Ocena Figurolandii przez Grymasellę
b) Podziękowanie dzieciom za stworzenie magicznej krainy
c) Czarowanie Maga: Czary mary, czary mary
Mam magiczne okulary
Okulary mi się zbiły
Wszystkie czary się skończyły
Więc zabawę kończyć czas
Do Lambady proszę Was!
c) Pożegnanie dzieci i w rytmie Koronkowej Lambady, z pomocą Króla i Maga, wyprowadzenie kolejnych Grup do szatni utwór 19

15. Powrót do Przedszkola
KWADRAT - EWCIA

Powiem tylko jestem szczery,
Ujrzysz u mnie boki cztery,
Cztery kąty i wierzchołki,
Obce mi są różne dołki,
Moje boki są równiuteńkie,
A cztery kąty prościutkie.
Myślę, że teraz wszyscy poznacie,
Jaką figurę przed sobą macie?


KOŁO - ELA

Toczę, toczę się wesoło,
I do wszystkich macham w koło,
Początku nie mam ani końca,
Podobne jestem do słońca,
Wszyscy mnie doskonale znacie,
Myślę, że gotową odpowiedź już macie!


TRÓJKĄT - AGA

Ja mam boków od kwadratu mniej,
jest mi przez to trochę lżej,
A magiczna liczba trzy- zawsze towarzyszy mi.
Mam trzy boki i wierzchołki,
Trzy mam kąty, trzy odcinki,
Twoja buzia mówi mi, że odgadniesz
raz, dwa, trzy.


CZAROWANIE - ELA

Czary mary, czary mary
Mam magiczne okulary
Okulary mi się zbiły
Wszystkie czary się skończyły
Więc zabawę kończyć czas
Do Lambady proszę Was

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.