X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31276
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Scenariusz zajęć otwartych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH DNIA 15.01.2016 r.
Czas trwania zajęć : ok. 40 min. godz. 9.30
Cele:
 Kształtowanie współpracy oraz rozwijanie umiejętności integrowania się poprzez zabawę.
 Rozwijanie sprawności ruchowej.
 Rozwijanie świadomości własnego ciała , przestrzeni i działania w niej.
 Rozwijanie poczucia bezpieczeństwa.
 Rozwijanie wrażeń wzrokowych i dotykowych.
 Nauka zasad zabawy i ich przestrzegania.
 Doskonalenie spostrzegawczości i refleksu.
 Dostarczenie radości z zabawy.
 Rozwijanie umiejętności rozpoznawania kolorów.
Formy:
 Grupowa.
 Zespołowa.
Metody pracy:
 Słowne
 Ćwiczenia praktyczne
 Ćwiczenia twórcze
Środki dydaktyczne:
 Odtwarzacz CD
 Płyta CD z muzyką relaksacyjną i popularną
 Chusta animacyjna
 Piłka.


Przebieg zajęć:
1. Zabawa powitalna „Chodźcie wszyscy tu dokoła”

2. Zabawa IMIONA.
Dzieci stoją trzymając chustę na wysokości pasa. Nauczyciel wymienia dwa imiona. Wymienione dzieci muszą szybko zamienić się miejscami przebiegając pod chustą. Podczas gdy dzieci przebiegają pod chustą, pozostali lekko ja unoszą.

3. Zabawa „Rekin”
Dzieci stoją w kręgu z zamkniętymi oczami, trzymając chustę na wysokości pasa. Nauczyciel wybiera jedno dziecko, które ukrywa się pod chustą- rekin. Rekin wciąga jedno dziecko pod chustę. Następnie wszyscy otwierają oczy i zgadują kogo brakuje.

4. Zabawa „Przyjechał cyrk”.
Dzieci trzymają chustę jedną ręką i poruszają się po obwodzie koła. Nauczyciel opowiada, że do miasta przyjechał cyrk. Cyrkowcy witają się z widownią-dzieci machają. W pierwszej kolejności idą np. Klauni- dzieci naśladują śmieszne ruchy klauna, późnej idą małpki, słonie, kangury, konie itp...

5. Zabawa „Rybak i rybki”.
Dzieci trzymają chustę. Nauczyciel wybiera jedno dziecko, które zostaje rybakiem. Rybak wchodzi na chustę. Jedno lub dwoje dzieci zostaje rybkami i wchodzą pod chustę. Rybak próbuje złapać rybki przez chustę. Pozostałe dzieci w tym czasie robią fale- wachlują chustą, co utrudnia złapanie rybek.

6. Zabawa „Bilard”.
Grupa porusza chustą, na której znajduje się piłeczka. Ma ona wpaść do otworu na środku chusty.

7. Zabawa „Stań na kolorze”.
Dzieci tańczą w rytm muzyki wokół chusty. Gdy muzyka umilknie, staja na kolorze podanym przez nauczyciela.

8. Zabawa „Sałatka owocowa”
Dzieci trzymają chustę za uchwyty. Podzieleni są na cztery, pięć rodzajów owoców np. banany, cytryny, truskawki, kiwi, pomarańcza itp. Grupa wachluje chustą. Gdy jest ona wysoko nauczyciel wymienia nazwy owoców, a osoby należące do tych rodzajów przebiegają pod nią zmieniając się miejscami i łapią inne uchwyty. Na hasło „sałatka owocowa” - wszyscy zmieniają miejsce. Zamiast owoców mogą być kolory.

9. Zabawa „Ruchoma gwiazda „
Wszyscy kładą się na chuście. Nogi skierowane do środka. Dzieci starają się w miarę równo wykonywać polecenia .
• Trzymamy się za ręce i podnosimy je do góry, kładziemy je za głową i znowu podnosimy do góry.
• Chwytamy się za ręce, podnosimy się i siadamy
• Turlamy się w prawą stronę, w lewą stronę
• Trzymając się za ręce podnosimy nogi do góry np. robimy rowerek.

10. Zabawa „Falowanie”
Dzieci wykonują małe, średnie lub duże płynne ruchy, aby wywołać faliste wznoszenie się
i opadanie chusty. Pod chusta leży kilkoro dzieci. Później następuje zamiana.

11. Zabawa „Naleśnik”
Dziecko leżące na brzegu chusty zawijamy( głowa musi pozostać poza chustą). Zadaniem dziecka jest spróbować samodzielnie się rozwiązać.

12. Zabawa na pożegnanie „Balonik”
Dzieci ustawiają się przy chuście i chwytają za brzegi. Na hasło spuszczamy powietrze z balonika wszyscy zbliżają się do środka chusty i wydaja dźwięk Sass..Następnie na głos wypowiadają słowa „Baloniku nasz malutki....”. Jednocześnie oddalają się od środka rozwijając chustę. Na słowa „trach” wszyscy upadają na podłogę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.