X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31266
Przesłano:

Mieszkańcy wiejskiego podwórka. Konspekt zajęć - edukacja wczesnoszkolna

Konspekt zajęć z edukacji wczesnoszkolnej w klasie I F

Cykl tematyczny: Nasze czworonogi
Temat zajęć: Mieszkańcy wiejskiego podwórka.
Cele ogólne:
- rozwijanie zainteresowań przyrodniczych;
- utrwalenie nazw zwierząt hodowlanych;
- utrwalenie obrazu graficznego głoski „ź, Ź”;
- doskonalenie umiejętności tworzenia modelu wyrazu,
- kształtowanie umiejętności dodawania i odejmowania;
- kształtowanie logicznego myślenia;
- wdrażanie do pracy w skupieniu.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
- rozpoznaje i nazywa zwierzęta hodowlane, ich młode i pomieszczenia, w których mieszkają,
- rozwiązuje zagadki słowne;
- układa model głoskowy wyrazu,
- łączy wyrazy w pary;
- rozwiązuje zadania z treścią;
- rozwiązuje zadania logiczne,
- przestrzega zasad obowiązujących podczas lekcji.
Metody:
- słowna, oglądowa, czynna- zadań stawianych dziecku do wykonania.
Formy: indywidualna, zbiorowa, grupowa.
Pomoce: obrazki zwierząt hodowlanych i ich dzieci, zagadki, magnesy, czerwone i niebieskie cegiełki (do tworzenia modelu wyrazu), karteczki z nazwami domów zwierząt, karteczki z nazwami zwierząt, patyczki- liczmany,


Przebieg zajęć:
1. Zapowiedź tematu lekcji. N. wyjaśnia uczniom co będzie tematem lekcji, czym będą się zajmowali.

2. Przypomnienie zasad obowiązujących podczas lekcji.

3. Rozwiązywanie zagadek słownych. N. czyta zagadki. Po odgadnięciu zagadek chętne dziecko przypina na tablicy ilustracje odgadniętego zwierzęcia.

4. Układanie modelu głoskowego wyrazu- dzieci wyróżniają samogłoski i spółgłoski za pomocą czerwonych i niebieskich kartoników.

5. Zwierzęta i ich dzieci- nazywanie dorosłych zwierząt i ich dzieci.

6. Zabawa ruchowa „ Poszukuję swojego domu”. W różnych miejscach sali umieszczone są karteczki z nazwami domów zwierząt. U. otrzymują karteczki z nazwami zwierząt. U. czytają nazwę zwierzęcia i szukają dla niego domu.
7. Rozwiązywanie zadań z treścią.
-W stajni było 10 klaczy i 4 źrebaki. Ile koni było razem w stajni?
- Na grzędzie siedziało 14 kur. 2 kury zeskoczyły z grzędy. Ile kur pozostało na grzędzie?

8. Rozwiązywanie zadań logicznych - praca w grupie.
- Treść zadania: W gospodarstwie są konie i kury. Zwierzęta mają razem 10 nóg. Zadaniem uczniów będzie policzyć ile może być koni i kur.
- Kowal ma 14 podków. Musi podkuć koniom wszystkie kopyta. Ile koni
może podkuć?
9.Rysowanie źrebaka poprzez łączenie kropek. Podpisanie obrazka.
10. Podsumowanie pracy.

Opracowała
Małgorzata Strzykalska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.