X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30877
Przesłano:
Dział: Świetlica

Scenariusz zajęć świetlicowych dla klas II-III - "Kraina koloru czerwonego"

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS II - III

TEMAT: PRZYJDŹ DO NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJU

Prowadzący: Dorota Rzeszot

CELE OGÓLNE:

o poznanie postaci świętego Mikołaja oraz tradycji związanych z Mikołajkami
o rozwijanie umiejętności plastycznych
o zwrócenie uwagi na radość jaką daje obdarowywanie prezentami
o rozwijanie umiejętności wspólnej zabawy
o przestrzeganie zasad obowiązujących podczas zabaw ruchowych i pracy
o integracja w grupie.

METODY PRACY:

o rozmowa kierowana,
o pokaz prezentacji multimedialnej
o twórcza ekspresja uczniów (praca plastyczno-techniczna – wycinanie, składanie
i ozdabianie pudełka na prezenty)
o zabawa ruchowa przy muzyce

FORMY PRACY:

o grupowa
o indywidualna


ŚRODKI I POMOCE:

o prezentacja multimedialna
o płyta CD z piosenkami o świętym Mikołaju
o szablon pudełka wydrukowany ze strony www.stampndesing.blogspot.com
o nożyczki, cekiny, klej, dziurkacze ozdobne, drobne upominki
o strój świętego Mikołaja


PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Powitanie dzieci przez nauczyciela „Z Mikołajem witam Was, teraz nadszedł dobry czas”.
2. Zabawa powitalna „Witamy się...”.
3. Prezentacja Power Point przedstawiająca sylwetkę świętego Mikołaja.
4. Zabawa „Zapraszam do siebie tych, którzy...”:
- lubią Święta Bożego Narodzenia;
- chcą dostać od Mikołaja gwiazdkowy prezent;
- lubią ubierać choinkę;
(pomysły dzieci)
5. Zabawa ruchowa „Taniec Mikołajów” – nauczyciel opowiada historyjkę ilustrując ją
ruchem, a dzieci go naśladują. „Był mroźny grudniowy dzień. Mikołaj wyjrzał przez okno, a następnie zabrał się za pakowanie prezentów do worka. Wrzucał je i wrzucał. Kiedy worek był już pełen, Mikołaj zaczął się ubierać: założył ciepłe buty, płaszcz, czapkę na głowę. Na koniec zarzucił worek na plecy i wyszedł z domu. Wsiadł do sań i renifery ruszyły. Najpierw biegły powoli, a potem coraz szybciej, znów powoli, w końcu dotarły na miejsce. Mikołaj wysiadł z sań, podszedł do najbliższego domu i wszedł ostrożnie po drabinie na dach. Wrzucił worek z prezentami do komina i sam z trudem przecisnął się przez wąski otwór. Znalazł pokój dziecięcy, wyjął prezent z worka i po cichutku położył go obok śpiącego dziecka”.
6. Zajęcia plastyczne – nauczyciel rozdaje dzieciom kolorowe szablony pudełek w kształcie serca, instruuje jak mają je wykonać i ozdobić. Dzieci podczas pracy uczestniczą w rozmowie - mówią o swoich wymarzonych prezentach i o tym, czym chcieliby obdarować bliskim.
7. Wizyta - niespodzianka świętego Mikołaja, który wręcza dzieciom słodkie upominki.
8. Pożegnanie dzieci słowami „Z Mikołajem żegnam Was, teraz nadszedł na to czas” i podziękowanie za wspólną zabawę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.