X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30838
Przesłano:

Czy wiem co czuje: radość, smutek, zdziwienie, złość - scenariusz zajęć terapeutycznych

Konspekt zajęć terapeutyczno wychowawczych

Klasa: V

Czas trwania zajęć: 45 min.

Temat: Czy wiem co czuje: radość, smutek, zdziwienie, złość.

Zadania wychowawcze: Odkrywanie własnej osobowości. Budowanie własnej wartości.

Zadania wynikające z orzeczenia: Współpraca z innymi. Znajomości uczuć. Rozpoznawania i wyrażanie uczuć.

Cele ogólne
rozwijanie umiejętności rozpoznawania i wyrażania emocji,
doskonalenie umiejętności nazywania uczuć,
kształtowanie umiejętności pracy w grupie.

Cele operacyjne

Uczeń:
nazywa uczucia: smutek, złość, radość, zdziwienie,
wie kiedy odczuwa radość, smutek, złość, zdziwienie,
rozpoznaje uczucie: radość, smutek, złość, zdziwienie,
zna synonimy do słów: radość, smutek, złość, zdziwienie.

Metody pracy:
elementy metody behawioralnej: przypominanie zasad, pochwały konkretnego zachowania,
modelowanie zachowań,
metody aktywizujące: burza mózgu,
metody asymilacji wiedzy: rozmowa kierowana,
metoda ćwiczebna.

Formy pracy:
jednolita zbiorowa głośna
jednolita grupowa głośna


Przebieg
1. Przywitanie.

1. Przypomnienie zasad obowiązujących na lekcji.
Nauczyciel przypomina zasady obowiązujące na lekcji. Nazywając zachowania jakich oczkuje na zajęciach.

1. Podział na grupy – karty ze zdjęciami.
Każdy z uczniów wchodzących do klasy otrzymuje zdjęcie osoby przedstawiające jakąś emocje. Zadaniem dzieci jest wymyślić co łączy zdjęcia i kierując się nimi dobrać się w grupy.

1. Zapoznanie z celem lekcji.
Nauczyciel mówi dzieciom jaki będzie temat lekcji oraz tłumaczy zasadność uczenia się i rozumienia emocji.

1. Wypisywanie skojarzeń do emocji – burza mózgów.
Każda grupa pisze skojarzenie do jednej emocji: smutna, wesoła, przestraszona, zła.

1. Opisywanie i prezentowanie mimiki i mowy ciała postaci, która jest wesoła, smutna, zła, przestraszona.
Każda grupa opisuje i prezentuje mimikę i mowę ciała w jednej z emocji.

1. Wypisywanie sytuacji, w których czujemy się smutni, weseli, źli, przestraszeni.
Każda grupa wypisuje sytuacje kiedy odczuwa jedną z emocji.

1. Grupowanie uczuć.
Każda z grup otrzymuje wypisane emocje. Każda grupa ma na zadanie pogrupować emocje i posegregować je w grupy.

1. Podsumowanie zajęć
Podsumowanie treści przedstawianych na lekcji oraz docenienie udziału dzieci w lekcji

1. Pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.