X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30636
Przesłano:

Materiał tematyczny jako wstęp do nauki posługiwania się gestami Makatonu. Scenariusz zajęć z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka

Scenariusz zajęć z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka

Prowadzący :
Temat : „ Materiał tematyczny jako wstęp do nauki posługiwania się gestami Makatonu ”
Cele pracy :
- Ćwiczenia spostrzegania wzrokowego oraz analizy i syntezy wzrokowej
- Ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej ,
- Utrwalanie naśladownictwa.
Formy pracy : indywidualna
Metody : słowna , oglądowa , wizualizacyjna
Pomoce : Materiał tematyczny plansze z czarno – białymi postaciami , zabawki pluszowe
Przebieg zajęć :
• Przywitanie dziecka piosenką „ Witaj ........ ”jako forma wprowadzenia i zasygnalizowania , że zaczynamy pracować , rozpoczynają się zajęcia ,
• Pokazanie planszy z postacią ,
• Dopasowanie planszy do zabawki pluszowej ,
• Gest „ Mysz , miś , Pan ...”
• Wprowadzenie czasownika „ jeść”
• Wizualizacja „ mysz je ... ”
• Naśladownictwo

Wytyczne do pracy z dzieckiem

• Ćwiczenia należy dostosować do potrzeb i możliwości dziecka,
• Praca z dzieckiem ma charakter terapeutyczny co oznacza ,że ćwiczenia należy rozpoczynać od tego co dziecko dobrze zna i potrafi ,
• Nowe ćwiczenia wprowadzać dopiero wtedy gdy dziecko radzi sobie z poprzednimi zadaniami
• Wydłużać stopniowo czas możliwej koncentracji na zadaniu ,
• Zastosować technikę odwracania ról co daje dziecku możliwość obserwacji i wymiany doświadczeń ( dziecko w roli nauczyciela )
• Działamy wg schematu : powtarzania , rozumienie , nazywanie .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.