X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30495
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dbamy o zdrowie - scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców

Temat zajęcia: „Dbam o swoje zdrowie”
Data zajęcia: 30.03.2016r.
Grupa : V (5-6 latki)

Cele ogólne
zapoznanie z piramidą żywienia,
uświadomienie znaczenia właściwego odżywiania dla zdrowia człowieka,
zachęcenie do racjonalnego, zdrowego odżywiania,
rozwijanie sprawności ruchowej.

Cele operacyjne
Dziecko:
układa jadłospis, korzystając z piramidy żywienia,
wyjaśnia znaczenie właściwego odżywiania dla zdrowia człowieka,
spożywa zdrowe produkty,
chętnie podejmuje różnego rodzaju aktywność fizyczną.

Metody:
- działania praktyczne,
- rozwiązywanie zadań indywidualnie,
- rozwiązywanie zadań w grupach.

Formy:
- praca w grupach,
- praca indywidualna,
- praca zbiorowa.

Środki dydaktyczne:
naturalne okazy owoców i warzyw (marchewka, jabłko, kiwi, banan, mandarynka), woreczki, przyprawy (sól, kakao, kawa, cynamon, cukier), pojemniki, czerwone, żółte, niebieskie i zielone szarfy, niebieskie, litery; A, B, C, D, wyrazy do globalnego czytania: WITAMINY, ilustracje warzyw i owoców, kredki, ilustracje przedstawiające różne produkty spożywcze, Tablica demonstracyjna Piramida żywienia, wycięte przez dzieci z gaze¬tek reklamowych ilustracje różnych artykułów spożywczych, koperty, szary papier, klej, nożyczki, karta pracy 17, CD.


PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Powitanie. N. prosi dzieci, aby przywitały się, wzajemnie podając sobie prawe ręce, dotykając się lewymi stopami, brzuchem, plecami, palcami u prawej dłoni, u lewej dłoni.
2. Słuchanie wiersza U. Kozłowskiej „Łakomczuszek”
3. Analiza treści wiersza. N. pyta:
– Co działo się na podwórku?
– Co zrobił chłopiec, aby mieć siłę na hasanie?
– Co chłopiec zjadł na śniadanie?
– Jak czuł się chłopiec po zjedzeniu tylu różnych smakołyków?
– Jak oceniacie zachowanie chłopca?
– Co powinien zjeść wg was na śniadanie?

4. N. wprowadza do globalnego czytania wyraz WITAMINY. Podział wyrazu na sylaby, rozpoznawanie pierwszej głoski, przeliczanie sylab.
5. Rozwijanie zmysłu dotyku Zgadnij, co jest ukryte. Dzieci dotykają warzyw i owoców, ukrytych w woreczkach, zapamiętują ich kształt. Dzieci rozpoznają dotykiem, co jest ukryte pod materiałem.
6. Rozwijanie zmysłu węchu. N. zasłania dzieciom oczy, podstawia dzieciom pojemniki zawierające różne przyprawy. Dzieci kosztując przyprawę, starają się odgadnąć jej nazwę i rozpoznać pierwszą głoskę nazwy przyprawy.
7. Zapoznanie z piramidą żywienia. Poznanie zasad zdrowego żywienia.
8. Układanie produktów na piramidzie żywienia, podanie produktów, które należy jeść często, a które należy unikać, przeliczanie produktów.
9. Wykonanie karty pracy 17. Uzupełnianie brakujących elementów w piramidzie żywienie.
10. Zabawa ruchowa ilustracyjna do piosenki „Mleczna krowa”
11. Układanie jadłospisu- praca w grupach. Przyklejanie na szarym papierze z gazetek reklamowych ilustracji różnych artykułów spożywczych i naklejanie ich przy odpowiednim posiłku. Czytanie globalne wyrazów; śniadanie, obiad, kolacja.
12. Ozdabianie szlaczkami – „kubka na mleko”. Praca przy stolikach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.