X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30361
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pudełko nastrojów - scenariusz zajęcia pokazowego dla rodziców

Scenariusz zajęcia pokazowego dla rodziców przeprowadzonego w grupie dzieci 3- letnich
STYMULOWANIE U DZIECI FORM KOMUNIKACJI
Wyrażanie emocji w formie werbalnej

Prowadząca: Katarzyna Dobroś

Temat: Pudełko nastrojów – naklejanie na kolorowe pudełko „minek’, przedstawiających różne stany emocjonalne.

Cele ogólne:
- rozwijanie aktywności, samodzielności dzieci
- utrwalenie różnego rodzaju uczuć, sposoby ich okazywania.

Cele operacyjne:
- dziecko potrafi współdziałać z partnerem w zabawie
- chętnie uczestniczy w zajęciach
- potrafi nazwać „miny” eksponowane na obrazku oraz określić uczucia.

Rodzaj aktywności: słowna, ruchowa, dramatyczna, plastyczna.
Formy pracy: z całą grupą, indywidualna.
Pomoce: sylwety do ilustracji wiersza – „minki” oraz „minki” w pięciu kolorach nawleczone na tasiemki (każdy nastrój w innym kolorze), tamburyno, ilustracje, pudełka, mazaki, kredki, klej, lusterka.


Przebieg

1. Słuchanie wiersza D. Jasicy pt. „Jak się zmieniam”, ilustrowanego symbolami minek twarzy.

W ciągu dnia miewam różne humory:
Inna jest mina wesoła,
inna, gdy jestem chora.
Gdy się boję krzyczę – Ooo!
Gdy zjadam cytrynę,
To mam kwaśną minę.
Gdy jestem zły,
Moja mina przypomina pysk rekina.

2. Wypowiedzi dzieci na temat „Co oznacza taka mina”. Określanie nastroju na ilustracjach, np. które postaci się lubią, kto się gniewa itp.

3. Zabawa mimiczna z lusterkami „Jestem wesoły – jestem smutny”, a następnie pokazywanie określonego wyrazu twarzy przy ponownym słuchaniu wiersza. Zachęcenie dzieci do pokazywania innych, wymyślonych przez nie minek.

4. Praca przy stolikach, na których przygotowane są pudełka i zestawy kół z gotowymi „minkami”. Dzieci kolorują mazakami lub kredkami wybrane „minki” i naklejają je na pudełko.

5. Ustawienie „w węża” i zabawa ruchowa z emblematami na tasiemkach. Na sygnał tamburyna dzieci dobierają się w zespoły o takich samych minach, następnie o minach przeciwstawnych albo wymieniają się między sobą znaczkami. Zabawa toczy się w zależności od zainteresowań dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.