X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30239
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jeden, dwa, trzy, liczę ja, liczysz ty - międzygrupowy konkurs matematyczny

„Jeden, dwa, trzy, liczę ja, liczysz ty”
– międzygrupowy konkurs matematyczny

Grupy wiekowe: 3,4,5 latki

Cele:
• kształtowanie samodzielnego i logicznego myślenia dzieci;
• prezentacja umiejętności matematycznych nabytych w przedszkolu;
• upowszechnienie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród przedszkolaków;
• dostarczenie dzieciom radości z rozwiązywania zadań;
• kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i umiejętności pokonywania trudności;
• doskonalenie umiejętności pracy w zespole, zdrowej rywalizacji i właściwego przyjmowania porażki


Przebieg konkursu:

1.Powitanie dzieci.
2.Zapoznanie z hasłem konkursu: „Jeden, dwa, trzy, liczę ja, liczysz ty”
3.Zabawa ruchowa na powitanie

Hej chłopaki, hej dziewczyny.
Tańca połamańca was nauczymy.
Raz, dwa, trzy, cztery -Stoję nieruchomo
Pięć, sześć, siedem, osiem -Kręcę lekko głową
Dziewięć, dziesięć, jedenaście -Macham ramionami
A dwanaście i trzynaście -Robię hula hop biodrami 2x

4.Zadania matematyczne

Za poprawnie wykonane zadanie grupa otrzymuje punkt.

- Przeliczanie kasztanów w woreczku.Każda grupa otrzymuje worek z kasztanami, zadaniem dzieci jest policzyć orzechy.

- Ile kasztanów wpadło do pudełko? – zagadka słuchowa.Dzieci liczą ilość dźwięków wydawanych przez kasztany wrzucane do pudełka.

- Przeciwieństwa. Podanie wyrazów stanowiących przeciwieństwo podanego.

Brudny – czysty
Mały – duży
Ciepło – zimno
Mokry – suchy
Mało – dużo
Gruby – chudy
Dobry – zły
Wesoły - smutny
Stara – młoda
Gładki – szorstki
Odważny – strachliwy
Wolny - szybki
Pełny – pusty
Głodny – najedzony
Prosty – krzywy
Zdrowy – chory
Krótkie – długie
Niski - wysoki

- Układanie figur z rolek papieru toaletowego (trójkąta, kwadratu, prostokąta, koła).

- Pajacyk – układanie pajacyka zgodnie z wierszem. Dzieci z gotowych figur geometrycznych układają pajaca.

Przedszkolaczek Jacek to majster nie lada
Posłuchajcie jak sprawnie figury układa
Jedno koło – głowa,
Jeden kwadrat – brzuszek,
Trójkąt – kapelusik.
Ręce, nogi, cztery prostokąty.

Trzeba jeszcze butki zrobić
Z kwadracików małych,
No i proszę, już pajacyk
Zrobiony jest cały.

- Ruchowe rytmy – powtarzanie sekwencji ruchów za nauczycielem, poprawne ich odtworzenie.

- Który to wagonik? - zabawa z lokomotywą. Dzieci Wskazują właściwy wagon np. drugi, czwarty itp.

- Od najmniejszego do największego – układanie klocków.

5.Taniec rozruszaniec - zabawa z wykorzystaniem wiersza ćwicząca orientację przestrzenną.

Stańmy prosto wszyscy wraz
Na zabawę przyszedł czas
Klaszczą dłonie, tupią nogi
Skłon robimy do podłogi,
Ręce w górę, ręce w bok,
Teraz każdy robi skok
Hop do przodu, hop też w tył
Taniec rozruszaniec był.

6. Podsumowanie konkursu,przeliczenie punktów.
7. Wręczenie dyplomów za uczestnictwo dla każdej grupy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.