X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30131
Przesłano:

Zabawy i sporty zimowe na nartach, sankach i łyżwach. Konspekt zajęć z wykorzystaniem symboli i gestów programu językowego Makaton

Konspekt zajęć z zespołem rewalidacyjnym IV z wykorzystaniem symboli i gestów programu językowego Makaton

Temat zajęć – Zabawy i sporty zimowe na nartach, sankach i łyżwach
Prowadzący – Włodzimierz Rączka
Liczba wychowanków – 4
Czas trwania zajęć – 30 minut

Cele zajęć:
• rozwijanie koordynacji wzrokowej;
• ćwiczenie percepcji wzrokowo-słuchowej
• ćwiczenie pamięci i spostrzegawczości;
• rozwijanie sprawności manualnej;
• poznawanie symboli oraz gestów programu komunikacji Makaton (narty, sanki, łyżwy)

Metody pracy: oglądowe, instrukcja słowna, zajęcia praktyczne z wykorzystaniem programu komunikacji Makaton

Formy pracy: praca z całą grupą, indywidualna.

Środki dydaktyczne: odtwarzacz CD, komputer, płyty z muzyką, symbole Makatonu związane z tematem, plansze przedstawiające sporty oraz sprzęt do sportów oraz zabaw zimowych (narty, łyżwy, sanki), ilustracje przedstawiające pory roku, sanki, śnieg.

Przebieg zajęć:

1. Powitanie (rozdanie uczestnikom zajęć symboli Makatonu przedstawiających chłopca, dziewczynkę ,nauczyciela, dyrektora).
2. Ustalenie pory roku przy pomocy ilustracji przedstawiających pory roku, otwarcie okna, delikatne nacieranie policzków śniegiem.
3. Słuchanie piosenki „Zima”(zabawa w kółeczku).
4. Pokazywanie ilustracji przedstawiający sprzęt do sportów i zabaw zimowych (łyżwy, sanki ,narty).
5. Pokazywanie gestów Makatonu oraz symboli przedstawiających (łyżwy, sanki, narty)
6. Utrwalanie znajomości gestów oraz symboli poprzez dopasowanie symboli do obrazka oraz samodzielne pokazywanie gestów.
7. Przerwa relaksacyjna słuchanie piosenki „ Buch w śnieżny puch”
8. Pokazywanie gestów Makatonu interpretujących słowa piosenki „Buch w śnieżny puch” w czasie odtwarzania utworu.
9. Kolorowanie obrazków przedstawiających sanki , narty , łyżwy dobieranie symboli Makatonu do obrazków
10. Utrwalenie gestów i symboli związanych z tematem.(narty, sanki, łyżwy)
11. Podsumowanie zajęć.
12. Zakończenie zajęć

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.