X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29782
Przesłano:
Dział: Języki obce

Poznajemy jesienne owoce i warzywa - scenariusz zajęć z języka angielskiego dla 5-cio latków

Scenariusz zajęć z języka angielskiego.

Krąg tematyczny: Kolorowa jesień Krasnala Radusia.
Temat zajęć: Poznajemy jesienne owoce i warzywa.

Cele ogólne:
- utrwalenie posługiwania się zwrotami grzecznościowymi: Good morning!/ Hello!/ How are you today?/ Have a nice day!/ Thank you and goodbye!,
- utrwalenie poznanych wcześniej nazw kolorów: red, blue, green, purple, orange, brown, white, black, pink, yellow,
- utrwalenie liczebników do 10.,
- utrwalnie słownictwa z poprzednich zajęć: in my (right/left) hand,
- poznanie nowego słownictwa: apple, pear, plum, grapes, orange, cabbage, beetroot, carrot, potato, radish,
- rozwijanie mowy, słuchanie języka codziennej komunikacji: Good morning (children). Hello (kids). How are you today? Have a nice day. Show me...Pick up...with yourright/left hand. Look, children! This is...(Adam) is holding...Put it back. Look what I've got! I've got...Look at the picture! Listen and draw lines. What colour is...? What colour are...? Very good, thank you. Thank you for the lesson. Goodbye.

Cele operacyjne
Dziecko:
- potrafi użyć: I've got...in my basket,
- potrafi nazwać 3 wybrane owoce i 3 warzywa (pozostałe ropoznaje): apple, pear, plum, grapes, orange, cabbage, beetroot, carrot, potato, radish,
- rozumie: Look what I've got! Put (the apple) in the box,
bierze udział w zabawach.

Metody pracy:
- oglądowa,
- czynna,
- słowna.

Formy pracy:
- zespołowa,
- indywidualna.

Środki dydaktyczne: karty obrazkowe (flashcards) przedstawiające kolory (czerwony, niebieski, zielony, fioletowy, pomarańczowy, brązowy, biały, czarny, różowy, żółty) oraz owoce i warzywa (jabłko, gruszka, śliwka, winogrona, pomarańcza, kapusta, burak, marchewka, ziemniak, rzodkiewka), pudełko (magic box), owoce i warzywa, karty pracy, koszyk.


Przebieg zajęć:

1. Powitanie piosenką „Hello!”

2. Powtórzenie nazw kolorów i wyrażeń z ostatnich zajęć.
N. rozkłada na dywanie karty obrazkowe przedstawiające kolory. Następnie przypomina wyrażenia: right/left hand.
N.: Show me your right hand! Show me your left hand! N. zwraca się indywidualnie do dzieci.
N. Adam pick up the blue card! Pick it up with your right hand! Look children! Adam is holding the blue card! Now put it back. Very good! Thank you!
N. kontynuuje zabawę, zwracając się do pozostałych dzieci i polecając im podnosić odpowiednie karty.

3. Przypomnienie liczebników 1-10.
Wzorujemy się na tekście wyliczanki z nagrania Cdd9(One little, two little, three little leaves!) i mówimy razem z dziećmi taką samą wyliczankę, ale słowo leaves zamieniamy na słowo blocks. W trakcie mówienia wyklaskujemy rytm.
( One little, two little, three little blocks! Four little, five little, six little blocks! Seven little, eight little, nine little blocks! Ten little blocks on the floor! Ten little, nine little, eight little blocks! Seven little, six little, five little blocks! Four little, three little, two little blocks! One little block in my hand!

4. Prezentacja nowego materiału.
N. stawia przed dziećmi koszyk. W koszyku umieszcza karty obrazkowe przedstawiające owoce i warzywa.
N.: Look what I've got! I've got a basket! Po kolei wyjmuje z koszyka karty i wyraźnie wymawia nazwy owoców na nich przedstawionych, prosząc dzieci, by powtarzały.
N.: Look, listen and repeat! An apple! I've got an apple! / A pear! I've got a pear! / A plum! I've got a plum! / Grapes! I've got a grapes! / An orange! I've got an orange!
N. wskazuje na ułożone obok siebie karty i zachęca dzieci do wspolnego powtarzania.
N+Dz: Apple and pear – apple and pear! Pear and plum – pear and plum! Plum and grapes – plum and grapes! Grapes and orange – grapes and orange!
Tę samą procedurę powtarzamy z kolejnymi kartami (cabbage, beetroot, carrot, potato, radish).

5. Zabawa z użyciem „magic box”.
N. stawia przed dziećmi pudełko z przykrytym tkaniną wieczkiem. Zwraca się indywidualnie do dzieci aby podeszły i wylosowały coś ze środka. Dziecku zasłania się oczy chustką. Dziecko zgaduje jaki owoc lub warzywo wylosowało. Pozostałe dzieci reagują na jego zdania słowami: yes lub no.
N.: Look children! This is a magic box! Let's see what is inside. Kornelia, come here please. Put your hand into the box and tell us what do you have.
Dz.: Orange!
N.: Is it orange children?
Dz.: Yes / No!
Zabawa trwa dalej z udziałem pozostałych dzieci.

6. Ćwiczenie z KP.
Nauczyciel wskazuje na obrazki przedstawiające owoce. Pyta dzieci co widzą na obrazkach.
Prosi dzieci by połączyły liniami całe owoce i ich połówki uzywając do każdej pary innego koloru kredki. Dzieci kolorują owoce.N. kontroluje prace dzieci. Podchodzi do każdego dziecka i zadaje pytanie o owoce jakie widzi na obrazku. Dzieci, które dobrze odpowiedzą na pytanie otrzymują naklejkę.
N.: Look at the picture. What can you see? Draw lines from whole fruit to its halves. Use different colours of crayons. Colour in fruits.
N.: What is this?
Dz.: An apple!
N.: Very good!

7. Nauczyciel na zakończenie zajęć przyznaje dzieciom punkty za zachowanie.

8. Zakończnie zajęć. Nauczyciel dziękuje dzieciom za zajęcia i życzy im miłego dnia.
Dzieci żegnają się z nauczycielem.
N: Thank you for the lesson. Have a nice day.
Dz.: Thank you!
N.: Goodbye!
Dz.: Goodbye!

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.