X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29365
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Poznajemy przedszkole - scenariusz zajęć adaptacyjnych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ADAPTACYJNYCH

TEMAT: Poznajemy przedszkole.

Cele:
- utrwalanie imion dzieci podczas wspólnych zabaw,
- dalsza integracja dzieci i rodziców z przedszkolem
- zapoznanie z przedszkolem
- swobodne rozmowy z rodzicami
- eliminacja stresu związanego z rozpoczęciem roku przedszkolnego

Przebieg spotkania:
1. Przywitanie rodziców i dzieci piosenką „Wszyscy są, witam Was” z wybranym rekwizytem.

2. Piosenka „Jagódki”- wspólne śpiewanie.

3. Zabawa „Powiedz jak masz na imię?” z rekwizytem.
Dzieci siedzą same w kole, rekwizyt krąży z rąk do rąk. Każdy kto trzyma rekwizyt wymawia swoje imię, jestem .....

4. Zwiedzanie przedszkola
Dzieci z rodzicami ustawiają się w pociąg i przy piosence „Jedzie pociąg” wyruszają zwiedzać przedszkole – zapoznanie z salami, łazienką, szatnią

5. Co dzieci robią w przedszkolu?
Swobodne wypowiedzi dzieci na temat przedszkola ukierunkowane pytaniami nauczyciela:
• Co dzieci robią w przedszkolu
• Jak zachowujemy się w przedszkolu
• Czego nie wolno robić, itp.
6. „Odbicie dłoni”- wspólna praca plastyczna dzieci z pomocą rodziców.
7. Zabawy ruchowe z chustą animacyjną, zabawy z krzesełkami.
• „Kolorowe niebo” - dzieci kładą się na plecach pod chustą a rodzice nią wachlują, najpierw wolno, później coraz szybciej
• „Ruchoma gwiazda” – dzieci leżą na chuście nogami do środka i wykonują polecenia nauczyciela
- Turlamy się
- Łapiemy się za ręce, unosimy je w górę i opuszczamy w dół
- Podnosimy prawą nogę do góry
- Chwytamy się za ręce i siadamy
• „Kolory” – dzieci trzymają chustę ( każdy swój kolor ) na hasło: kolor ..........
( podajemy kolor ) dzieci trzymające ten kolor wchodzą pod chustę i zamieniają się miejscami przechodząc na drugą stronę chusty
• „Calineczka” – jedna osoba siedzi w chuście, pozostali trzymają chustę i powoli zawijają a następnie rozwijają chustę
8. Wspólne zabawy na placu przedszkolnym.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.