X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 2929
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęcia dla dzieci 6 - letnich: Jesteśmy mniejsi, ale mamy swoje prawa

Cele ogólne:
-nabywanie wiadomości o swoich prawach,
-kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć i emocji,
-tworzenie atmosfery przyjaźni i życzliwości.

Cele operacyjne:
Dziecko:
-potrafi dostrzegać odmienność innych i akceptować ją,
-zna swoje prawa,
-potrafi formułować prawa i normy,
-dostrzega potrzeby innych,
-potrafi współdziałać w zespole,
-nabywa umiejętność wyrażania myśli i uczuć.

Przebieg:

1.Zabawa integracyjna: Jesteśmy”

Dzień dobry witam Was.
Zaczynamy to już czas.
Jestem Ja, jesteś Ty.
Razem to jesteśmy My.

2.Zabawa “ Ludzie do ludzi”
Dzieci chodzą w rytm muzyki; na hasło “Ludzie do ludzi” dobierają się parami; w parach wykonują polecenia np. Kolana do kolan, stopa do stopy, nos do nosa itp.
3.Rysowanie postaci.
Dzieci w parach dostają duże arkusze papieru. Jedno dziecko z pary kładzie się na papierze, drugie odrysowuje kontury postaci. Każda para dorysowuje rysy twarzy i elementy ubrania.

4.Rozmowa z dziećmi.
Nauczycielka rozmawia z dziećmi motywując je do wypowiadania się na temat różnic i podobieństw narysowanych postaci , a następnie inicjuje rozmowę dotyczącą różnic i podobieństw miedzy dziećmi z grupy- nie tylko zewnętrznych ale i wewnętrznych.

5.Segregowanie ilustracji.
Ilustracje przedstawiają różne sytuacje dotyczące zachowań pozytywnych
i negatywnych. Ilustracje przypinają do tablicy: pozytywne zachowania po stronie z buźką uśmiechniętą, negatywne po stronie z buźką smutną.

6.Zabawa z elementem dramy.
Dzieci tańczą w rytm muzyki, na przerwę w muzyce wyrażają uczucia mimiką twarzy – smutek, radość, niezadowolenie, strach, itp.

7.Burza mózgów.
Dzieci kończą zdanie – Mam prawo do......

8.Pajęczyna.
Nauczycielka trzyma kłębek włóczki, wymienia imię dziecka, wypowiada miłe słowo i turla włóczkę w stronę dziecka tak, aby się rozwinęła. Dziecko do którego dotarła “przesyłka” postępuje podobnie jak nauczycielka. Zabawa trwa do momentu aż kłębek otrzyma ostatnie dziecko w kręgu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.