X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 2910
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Witaj wiosno!

Scenariusz spotkania warsztatowego z rodzicami z okazji nadejścia wiosny.

Grupa wiekowa : 6latki
Cele ogólne:

-nawiązanie życzliwych stosunków podczas spotkania rodziców i dzieci z nauczycielką,
-zachęcanie rodziców do aktywnego udziału w spotkaniu warsztatowym.

Cele operacyjne:

-dziecko podejmuje współpracę z dorosłymi i rówieśnikami,
-dzieci i rodzice biorą aktywny udział w proponowanych zabawach.

Przebieg spotkania:

1. Przybycie rodziców- rodzice zaznaczają swoją obecność poprzez podpisanie się w odrysowanej dłoni swojego dziecka.
2.Powitanie - śpiewanie piosenki „ Powitalna piosenka”.
Dzieci śpiewają piosenkę, odtwarzając ruchem jej treść. Rodzice włączają się do zabawy.

Dzień dobry – witam was (machamy do siebie)
Zaczynamy bo już czas (klaszczemy w dłonie)
Jestem ja jesteś ty (pokazujemy na siebie, ma kolegę)
Razem to jesteśmy my. (obracamy się dookoła siebie)

3. Wizytówki- na dywanie rozłożone wizytówki z imionami dzieci . Dzieci spacerują po sali gdy gra muzyka. Na sygnał odszukują wizytówkę ze swoim imieniem i wkładają do pojemnika z napisem obecni, pozostałe do pojemnika nieobecni.

4.Krzyżówka- dzieci rozwiązują krzyżówkę , której hasło brzmi „Wiosna".

5.Zabawa uaktywniająca rodziców , pobudzająca wyobraznię ( burza mózgów )
„Lubię wiosnę bo ...” rodzic wymyśla zakończenie i zapisuje na listkach, które zawieszamy na drzewie.

6.„ Pływające literki’ – na podłodze rozłożone krążki (jeziorka) , w każdym jest inna
literka , którą dzieci odczytują np. M jak Michał. Podczas muzyki dzieci spacerują po sali, na przerwę w muzyce gromadzą się wokół jeziorka z literą ich imienia.

7.„Plakat” – zaznaczone są na nim działania matematyczne , obok rozłożone są kartki
z rozwiązaniami , dzieci obliczają i wyszukują poprawny wynik , który naklejają w odpowiednim miejscu.

8.„Wiosenne obrazki „- uczestnicy dobierają się w grupy wg kolorów figur , wykonują prace przy zastosowaniu różnych technik ; origami, kapiące kredki , batik na gorąco,różne elementy malują farbami plakatowymi.

9.„Wiosenna piosenka ‘’- każda grupa układa krótki tekst o wykonanym plakacie do znanej melodii i zaprezentowanie piosenki.

10.Wspólne wywieszenie prac w holu przedszkola.
Podsumowanie zajęcia – wyrażenie przez rodziców odczuć dotyczących spotkania
-jeżeli były pozytywne to wkładają do pudełka kartonik zielony, jeżeli negatywne czarny.

Zagadki:

1 .Używasz jej do gotowania i mycia. Potrzebna jest ludziom do życia, możesz ją spotkać w stawie i rzece, kałuży a także w morzu, jeziorze. ( woda )

2. Do jej ucha nić się wkłada kiedy uszyć coś wypada. (igła )

3. Lata koło nosa. Cała żółta w czarne paski , każdy od niej ucieka.(osa)

4. Choć nie mają kół same pędzą w dół , ale musisz mieć sznurek by je ciągnąć pod górę (sanki)

5. Stonoga ma ich sto. Ty tylko dwie , a drogowy znak- jedną. (noga)

6. Szklanym okiem błyska , zdjęcia piękne robi . Uśmiechnij się wesoło to i tobie zrobi.(aparat)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.