X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 28924
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zwierzęta w gospodarstwie - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć hospitowanych
28.03.2014r.
Nauczyciel mianowany- Joanna Wurszt

Temat kompleksowy: Na wsi
Temat dnia: Zwierzęta w gospodarstwie
Grupa: 6-latki
Cele ogólne:
• Rozwijanie umowy
• Usprawnianie analizy i syntezy wzrokowej
• Doskonalenie sprawności manualnej
Cele operacyjne:
• Doskonalenie umiejętności budowania ustnych wypowiedzi.
• Dziecko rozpoznaje zwierzęta
• Dziecko przelicza w zakresie 7
• Dziecko odrysowuje zwierzęta i tworzy obrazek z kół origami
Formy pracy: indywidualna, z całą grupą
Pomoce dydaktyczne: piórka, ilustracja przedstawiająca wiejskie podwórko, ilustracje zwierząt, koperty z literkami, koperty z obrazkami zwierząt, koła orgiami, szablony zwierząt, klej, ołówek, kredki, białe kartki papieru, magnetofon, płyta Cd „ Wiersze i opowiadania do kreślenia i składania” wg. Pedagogiki Zabawy utwór, 1, 4.


Przebieg zajęć:
1. „Podaj rękę” zabawa na dywanie
2. Cichuteńko już siadamy i zajęcia zaczynamy.
Gdy szybciutko usiądziemy dużo rzeczy się dowiemy.

3.Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego mają na celu usprawnianie aparatu mowy:
Balonik - nadymanie policzków, usta ściągnięte (dla urozmaicenia bawimy się w baloniki, które pękają przekłute palcami ).
Całuski - usta układamy w "dziubek" i cmokamy posyłając do siebie buziaki.
Niejadek - usta wciągamy w głąb jamy ustnej.
Świnka - wysuwanie obu warg do przodu, udając ryjek świnki.
Wąsy - wysuwanie warg jak przy wymawianiu u, położenie na górnej wardze piórka lub i próby jak najdłuższego utrzymania.
Utrzymanie piórka jak najdłużej w powietrzu dmuchając na nie.
4. Uważne słuchanie wiersza H. Łochockiej „ Na podwórku koło bramy”
Rozmowa dotycząca mieszkańców wiejskiego podwórka.
Na podwórku koło bramy
wiodą spory cztery mamy.
Każda woła, że jej dziecię
najładniejsze jest na świecie.
Mówi krowa: cielątko!
Mówi owca: jagniątko!
Mówi świnka: prosiątko!
A kobyłka: źrebiątko!
Lecz tymczasem dziatek czwórka
już wymknęła się z podwórka
i na łące sobie hasa
w lewo, w prawo, hej, hopsasa!
Podskakuje cielątko,
a tuż przy nim jagniątko,
podryguje prosiaczek,
biega w kółko źrebaczek.

A z pobliskiej biegł zagrody
hałaśliwy kundel młody
i ogonem raźnie machał
poszczekując: hau, hau, hau, hau.
Oj, umyka cielątko,
Oj, umyka jagniątko,
Oj, umyka źrebaczek
A na końcu prosiaczek.
Nauczyciel zadaje pytanie :
Jakie zwierzęta występowały w naszym wierszu, co to jest wiejskie gospodarstwo i jak wygląda?
-jest dom, w którym mieszkają gospodarze,
-obok domu jest podwórko otoczone płotem,
-na podwórku można spotkać następujące zwierzęta: koń -stajnia, krowa- obora, kura-kurnik, pies-buda, kot-stodoła, świnia-chlewik
- a za płotem jest pole...
5. Zabawa dydaktyczna- łączenie na dywanie w pary obrazków zwierząt, utrwalanie nazw zwierząt i ich młodych.
6. Wierszyki matematyczne- przypomnienie wierszyków wraz z ich ilustracja ruchową dotyczących zwierząt żyjących na wiejskim podwórku-3 świnki,4 konie,5 psów, 6 kotów, 7 kaczek
7. Rozsypanka literowa- układanie swojego imienia przy stoliku
8. Nalepianie w kartach pracy odpowiednich napisów określających nazwy zwierząt w liczbie mnogiej,
9. Zabawa ruchowa: naśladowanie przy muzyce zwierząt z wiejskiego podwórka
10.Zajęcia plastyczne: „ W moim gospodarstwie”, tworzenie prac z kół orgiami oraz gotowych szablonów wiejskich zwierząt do odrysowywania ołówkiem.
11. Piosenka na zakończenie „ Maszeruje Wiosna”, wręczenie dzieciom uśmiechniętych buziek w nagrodę za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.