X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 28705
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Lubię ćwiczyć - ćwiczenia w sali gimnastycznej. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęcia otwartego dla stażysty

Grupa wiekowa: dzieci 5- letnie
Temat: „Lubię ćwiczyć”- ćwiczenia w sali gimnastycznej.

Cele główne:
- zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu
- rozwijanie umiejętności współdziałania z partnerem podczas zajęć ruchowych

Cele operacyjne:
Dziecko:
- rozwija ogólną sprawność fizyczną, zręczność i zwinność
- wykonuje ćwiczenia zgodnie z poleceniem nauczyciela
- współdziała w parze z partnerem
- potrafi przystosować własne ruchy do ruchów partnera, dzieli się przestrzenią z innymi dziećmi
- reaguje na hasło nauczyciela
- potrafi bezpiecznie ćwiczyć
- wzmacnia siłę nóg, tułowia i brzucha

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Pomoce dydaktyczne: gwizdek
Metody pracy: metoda czynna, elementy metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

Formy pracy: zajęcia zorganizowane z całą grupą, indywidualne na tle grupy, w parach


Przebieg zajęcia:

1.„Rytmiczny marsz”- dzieci rytmicznie poruszają się po obwodzie koła na palcach, na piętach, z unoszeniem kolan do góry.
2.„Rozciągamy swoje ciało”- dzieci starają się zając jak najwięcej miejsca w przestrzeni, następnie kurczą się, tak, aby stać się jak najmniejszym i zająć jak najmniej miejsca.
3.„Sufit –podłoga”- ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dzieci stoją rozsypce. Na hasło nauczyciela: „Sufit”- wykonują wspięcie na palce i wyciągają ręce w górę; na hasło: „Podłoga”- wykonują przysiad podparty.
4.„Nożyce” –ćwiczenie mięśni brzucha. Dzieci leżą na plecach z rękami wzdłuż tułowia i wyprostowanymi nogami. Na hasło N. podnoszą do góry nogi i ruszają nimi na zmianę ( tak, jak nożycami).
5.Skłony boczne tułowia lub skręty. Dzieci siedzą w siadzie skrzyżnym i wykonują skręty tułowia raz w prawą, raz w lewą stronę z dotknięciem rękami podłogi z boku, jak najdalej za sobą.
6.„Stań na jednej nodze”- ćwiczenie równowagi. Dzieci biegają w rozsypce; na sygnał gwizdka, stają na jednej nodze, liczą do pięciu i biegną dalej; przy powtórzeniach zmieniają nogę, na której stoją.
7.„Pełzanie”- dzieci leżą w „ rozsypce” na podłodze na brzuchu lub na plecach i poruszają się po podłodze w przód i w tył pełzając ( ruch wykonywany za pomocą rąk). Analogicznie wykonują ćwiczenie polegające na czworakowaniu, raczkowaniu.
8.„Turlanie się”- dzieci leżą na podłodze i turlają się w różnych kierunkach, a następnie w kierunku wskazanym przez N.
9.„Do przodu, do tyłu”- ćwiczenie koncentracji uwagi. N. gwiżdże na gwizdku 2 razy, dzieci poruszają się do przodu, a kiedy gwiżdże cztery razy- poruszają się do tyłu.
10.„Maszerują dzieci”- zabawa uspokajająca. Dzieci maszerują po obwodzie koła z rytmicznym powtarzaniem rymowanki:
„ Maszerują dzieci w koło, wytupują rytm wesoło raz, dwa, trzy, tup i ty.”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.