X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 28421
Przesłano:
Dział: Biblioteka

Wiosna w poezji i piosence - scenariusz zajęć bibliotecznych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ BIBLIOTECZNYCH NA TEMAT "WIOSNA W POEZJI I PIOSENCE" klasa 3 lub 4

1. Cele: zapoznanie uczniów z tekstami na temat wiosny, budzenie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody, dostrzeganie tego piękna zarówno w poezji, jak w muzyce.
2. PRZEBIEG ZAJĘĆ:
*Krótka rozmowa z dziećmi na temat pierwszych oznak wiosny, jak przylatujące z ciepłych krajów bociany, śpiewające skowronki,pąki na drzewach itp.
*Wprowadzenie nastroju wiosennego przez wysłuchanie fragmentu muzyki Antonio Vivaldiego("Cztery pory roku.Wiosna") oraz utworu Marka Grechuty oraz Skaldów na ten sam temat.
*Próba porównania - muzyka bez słów u Vivaldiego oraz słowa obu piosenek i nastrój, jaki budzą
*Głośne odczytanie wiersza Ewy Szelburg-Zarembiny "Wiosna idzie!.(wykrzykniki, dobór słownictwa itp.)
*Wskazanie i omówienie zabiegów podkreślających radość ze zmiany pór roku
*Odczytanie tekstu Teresy Ferenc "Wiosna" i dostrzeżeni podobnej radości, jak w przypadku omawianych wcześniej utworów
*Wykonanie przez uczniów rysunków obrazujących wiosnę i jej oznaki.
3.Podsumowanie zajęć - krótkie przypomnienie tytułów i nazwisk autorów omawianych utworów i zapisanie w formie punktów.
Wystawka prac plastycznych.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.