X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 28291
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiosenna łąka - praca przestrzenna z wykorzystaniem kącików zainteresowań

Temat kompleksowy: Wiosenna łąka
Temat: „Na wiosennej łące” – praca przestrzenna z wykorzystaniem kącików zainteresowań.
Grupa wiekowa:4 - 5 latki
Cele ogólne:
- tworzenie okazji do budzenia zainteresowania światem przyrody poprzez utwór literacki;
- bogacenie mowy czynnej i biernej dziecka w oparciu o zagadnienia dotyczące środowiska przyrodniczego – łąki;
- uczenie się nawiązywania kontaktu z innymi poprzez wspólne tworzenie;
- kształtowanie więzi między dziećmi poprzez wspólne przeżycia;
- rozwijanie sprawności manualnej, wyobraźni i kreatywności;
- podejmowanie twórczych działań, wykorzystanie kącików zainteresowań
Cele operacyjne:
Dziecko:
- zna nazwę aktualnej pory roku;
- potrafi nazwać zwierzęta i rośliny występujące na łące;
- wypowiada się na określony temat;
- chętnie współdziała z kolegami (współpracuje z nimi);
- doskonali sprawność manualną, percepcję wzrokowo – ruchową;
- rozwija wyobraźnię i kreatywność
Metody:
- słowna: rozmowa, opowiadanie
- czynna: samodzielnych doświadczeń dzieci, zadań stawianych dzieciom do wykonania
Formy:
- zespołowa
- zbiorowa
Środki dydaktyczne: opowiadanie,losy, zasoby kącików zainteresowań, płyta CD


Przebieg zajęcia:
1. Powitanie (Klanza)
Chodźcie do koła piosenka nas woła, wszystkie dzieci zapraszamy i na ciebie też czekamy , tere fere fru, tere fere fru.
2. Wysłuchanie opowiadania A. Sójki „Niespodzianka biedronki”.
3. Rozmowa na temat treści opowiadania.
4. Zapoznanie dzieci z tematem zajęć i celami – przygotowanie makiety łąki.
5. Przydział zadań (dzieci losują numer zadania), praca z podziałem na cztery zespoły:
I zespół – wykonuje owady (wykorzystanie kącika „Tworzymy z pasją”: lepienie z ciastoliny, pucholiny i kinestetycznego piasku)
II zespół – wykonuje kwiaty (wykorzystanie kącika plastycznego: tworzenie kwiatów przy pomocy kredek, farb, kolorowego papieru)
III zespół – wykonuje staw i łąkę (wykorzystanie kącika klocków i układanek)
IV zespół – przygotowanie lal odwiedzających łąkę (wykorzystanie kącika lal: ubieranie lal)
6. Tworzenie wspólnej makiety łąki na zielonym dywanie imitującym łąkę (połączenie wszystkich elementów).
7. „Taniec motyli” – zabawa ruchowa przy muzyce (Klanza) dookoła makiety.
8. Omówienie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.