X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27925
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Co to jest ekologia? - poznanie znaczenia podejmowania postaw proekologicznych

Scenariusz zajęcia
przeprowadzonego dnia 20.04.2015. w grupie 4-5-6latków

Opracowała i prowadziła: mgr Monika Kuźmicz
Temat kompleksowy: Chronimy środowisko
Temat zajęcia: Co to jest ekologia?
Cel ogólny: - poznanie znaczenia podejmowania postaw proekologicznych
Cele operacyjne: - dzieli wyrazy na sylaby
- dokonuje syntezy fonemowej wyrazów
- wyznacza głoskę w nagłosie wyrazów
- aktywnie słucha opowiadania
- określa i dobiera ilustracje do treści rozmowy
- wyraża swoje emocje w formie muzycznej, ruchowej
- porusza się rytmicznie i reaguje na sygnał
- bezpiecznie porusza się w czasie zabaw ruchowych
- stosuje zwroty grzecznościowe
- współpracuje w zespole
- rozumie i wykonuje polecenia
Metody podające: - rozmowa, pogadanka, opowiadanie
- objaśnienie zadań

Metody eksponujące: - ilustracje, obrazki
Metody praktycznego działania: - udział w zabawach ruchowych i
muzycznych
- manipulowanie przyborami

Formy pracy: indywidualna, grupowa, zespołowa
Środki dydaktyczne: piosenka powitalna na CD; CD Klanza- Pada deszcz; treść opowiadania pt. Co to jest ekologia O. Masiuk; obrazki związane z ekologią i znaczeniem wody w przyrodzie; obrazki odpadów; gazety; woreczki; hula- hopy; krążki; szarfy; butelki plastikowe; medale- uśmiechnięte buźki.


Przebieg zajęcia:

1.„ Dzień dobry, dzień dobry”- powitanie z piosenką na CD
2. „Orły”- zabawa ruchowa z el orient- porządko.
3. „Co to jest ekologia?”- słuchanie opowiadania O. Masiuk do ilustracji. Wyjaśnienie pojęcia ekologia, poznanie znaczenia podejmowania postaw proekologicznych. Po co nam woda? Co ją zanieczyszcza?- burza mózgów, dobieranie obrazków. Podział wyrazów na sylaby, wyznaczanie głoski w nagłosie.
4. „Czy gazety służą tylko do czytania?”- zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem gazet- burza mózgów.

Kałuże- zabawa ruchowa orie-porz z wykorzystaniem gazet.
5. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych wg własnego pomysłu- „Ratujemy przyrodę”
- „Segregacja śmieci”- zabaw orie-porz z woreczkami i obrazkami odpadów.
- „Berek elektryk”- zabawa bieżna
- Wyścigi rzędów; podział grupy na 3 zespoły, wręczenie szarf:
a) bieg na czworakach do hula- hopa, okrążenie i powrót na stojąco,
b) marsz z woreczkiem na krążku do hula- hopa i powrót tak samo,
c) bieg z butelką plastikową do hula- hopa, wkładam butelkę i powrót bez butelki,
d) czołganie pod ławeczką z asekuracją n-la;
e) przejście równoważne po ławeczce z asekuracją;
Ocena punktacji rzędów, wręczenie nagród- pieczątki.

6.„Iskierka”- zakończenie zajęć z równoczesnym słuchaniem muzyki relaksacyjnej z CD.
7. Podziękowanie za udział w zajęciach i wręczenie uśmiechniętych buziek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.