X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27815
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Świąteczne spotkanie integracyjne z wykorzystaniem tańców i zabaw pedagogiki zabawy. Scenariusz zajęć

Anna Górska-Jankowy

SCENARIUSZ NA SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z RODZICAMI
Temat: Świąteczne spotkanie integracyjne z wykorzystaniem tańców i zabaw pedagogiki zabawy.
Cele ogólne:
• Kształcenie umiejętności współdziałania w grupie
• Pogłębienie więzi emocjonalnej z rodzicami
Cele operacyjne (dziecko...):
• potrafi uważnie słuchać poleceń nauczyciela
• potrafi wspólnie bawić się z rodzicami i rówieśnikami
• podczas zabawy porusza się zgodnie z narzuconymi przez nauczyciela schematami
Formy pracy:
• grupowa,
• w parach
Metody:
• zabawowo-naśladowcza
• zadaniowa
Pomoce dydaktyczne:
• muzyka z płyt CD (tańce integracyjne z KLANZY, „Piosenki pięciolatka” MAC)
• teksty krótkich rymowanek
• drewniane choineczki
• różnokolorowe brokaty
• wstążki, nitki
• kleje brokatowe i zwykłe


PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Przywitanie się „Iskierką”
2. Zabawa „Jestem... To jest...”
Stoimy w kręgu. Nauczycielka przedstawia się mówiąc: „Jestem Anna”, a wszyscy powtarzają: „To jest Anna”. Następnie wszyscy po kolei przedstawiają się zachowując tę zasadę.
3. Taniec w parach do ludowej muzyki „Grozik”
4. Zabawy z rymowankami: „Kręta dróżka”, „Mikołaj”, „Bałwanek”

KRĘTA DRÓŻKA
„Krętą dróżką poprzez las,
Szła Małgosia oraz Jaś.
Wokół drzew sami biegali,
chociaż byli jeszcze mali.”
Podczas recytacji stoimy w kręgu. I wers – prawą ręką kreślimy w powietrzu leniwe ósemki, II wers – lewą ręką kreślimy leniwe ósemki, III wers – prawą ręką kreślimy 4 kółka, IV wers – lewą ręką kreślimy 4 kółka.
MIKOŁAJ
„Idzie drogą starszy pan,
Długą, białą brodę ma.
Wór prezentów ma na plecach.
Chyba na nie właśnie czekasz.”
Stoimy w rozsypce. Rytmicznie wypowiadając tekst rymowanki ilustrujemy poszczególne wersy ruchem: I – rytmicznie maszerujemy, II – maszerujemy i pokazujemy długą brodę Mikołaja, III – maszerujemy pochyleni pod ciężarem worka, IV – wskazujemy palem dzieci, które mogą dostać prezenty.
BAŁWANEK
„Toczę kule trzy.
Czy pomożesz mi?
Bałwan stoi już.
Kapelusz mu włóż!”
W rozsypce wypowiadamy tekst rymowanki ilustrując go ruchem: w I, II, III wersie toczymy trzy kule. W wersie IV „zdejmujemy” kapelusz ze swojej głowy i „zakładamy” go bałwankowi.
5. „Zimowy spacer” zabawa ruchowa do muzyki „Spacer po Atenach”
6. „Choinka” – wspólna praca rodziców i dzieci nad ozdobieniem drewnianej choineczki na kiermasz bożonarodzeniowy
7. Wystawka choinek
8. Pożegnanie krótkim wierszem ilustrowanym ruchem:
„Chodźmy wszyscy tu do koła
Pożegnamy się wesoło
Żegnamy się wszyscy wraz
Bo zabawy dzisiaj skończył się już czas:
Prawa ręka, lewa ręka
Prawa noga, lewa noga
Cały tułów oraz głowa
Żegnamy was.”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.