X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27763
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mama to skarb. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć rytmicznych w grupie dzieci 3- i 4-letnich

Temat dnia: Mama to skarb
Czas trwania: 20 minut
Cel główny:
- kształcenie umiejętności muzycznych i podstawowej wiedzy o muzyce.
Cele szczegółowe:
Dziecko:
- uwrażliwia się na zjawiska zachodzące w muzyce,
- uczy się składać życzenia,
- rozwija inwencję twórczą,
- prawidłowo reaguje na sygnały muzyczne.
Metody: czynna, słowna, oglądowa.
Formy: indywidualna, zbiorowa.
Środki dydaktyczne: odtwarzacz płyt CD, nagrania odpowiednich melodii. kolorowe krążki (czerwone, niebieski, żółte i zielone).


Przebieg zajęć:
1. Powitanie dzieci – śpiewamy melodyczne zwroty. Nauczyciel rozmawia z dziećmi na temat Dnia Matki.

2. Zabawa „Śpiewane życzenia” – nauczyciel pyta dzieci, czy umieją składać życzenia, jak to robią, czy wiedzą, jak sprawić mamie radość itp. Przedszkolaki starają się składać życzenia własnymi słowami, a następnie próbują je śpiewać. Po każdym życzeniu dzieci wspólnie śpiewają „dziękujemy” na ustalonym wcześniej motywie melodycznym.

3. Zabawa „Kwiaty dla mamy” – teraz trzeba wybrać się na łąkę, aby nazbierać dla mamusi świeżych i pachnących kwiatów. Nauczyciel rozdaje dzieciom kolorowe krążki (czerwone, niebieski, żółte i zielone). Każdy kolor ma wcześniej ustalony sygnał wywoławczy:
- niebieski – melodia zagrana w tonacji molowej;
- zielony – melodia grana cicho;
- czerwony – melodia zagrana w tonacji durowej
- żółty – melodia zagrana głośno.
Dzieci poruszają się po sali w rytmie skocznego akompaniamentu. Na przerwę w muzyce zatrzymują się i czekają nieruchomo na sygnał wywołujący jedną grupę. Wywołana gromadka musi szybko ułożyć ze swoich krążków kwiatek, a następnie usiąść obok niego. Nauczyciel i pozostałe dzieci oceniają, czy zadanie wykonywane przez kolegów przebiega sprawnie. Po zakończeniu zadania dzieci zabierają swoje krążki i wszystkie znów się poruszają po sali w rytmie skocznego akompaniamentu.

4. Zabawa „Całuski” – nauczyciel opowiada, że często po złożeniu życzeń dajemy całusy. Dzieci, zgodnie z poleceniem, posyłają głośne całusy (wyraźne cmoknięcie).

5. Pożegnanie się z dziećmi za pomocą „Iskierki”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.