X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27635
Przesłano:
Dział: Logopedia

"Piła" - różnicowanie dźwięcznej [w] z bezdźwięczną [f]

Cel główny zajęć:
• Różnicowanie [w], [f]

Pomoce:
kółka , piła (wykonana z tektury, z zaznaczonymi z jednej strony ząbkami), kolorowanka piły

Przebieg zajęć:
I. Ćwiczenia języka:
• Parskanie
• Cmokanie
• Naśladowanie Indianina
• Mruczenie jak kotek
• Warczenie
II. Zabawa samochodowa:
Logopeda naśladuje pracę silnika samochodu (warczenia www) wykorzystuje do tego małe kółeczka , które służą za kierownicę.
Prowadzący prosi aby dziecko przy wymawianiu obu głosek za każdym razem dotykało swojej krtani i poczuło różnicę. Zwraca uwagę aby dziecko prawidłowo układało narządy artykulacyjne dla głoski [v].
III. „Piła”
Logopeda pokazuje piłę zabawkową dziecku i wyjaśnia, że ta strona gładka to głoska [f], a strona z ząbkami to głoska "ostra", którą należy wymawiać mocniej. Następnie prosi dziecko aby przejechało palcem po linii prostej wymawiając głoskę [f] a po linii ostrej głoskę [v].
Na koniec dziecko otrzymuje kolorowankę z piłą, w domu jako praca do wykonywania ćwiczenie z zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.