X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27443
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Ruch to zdrowie - zwrócenie uwagi na pozytywny wpływ ruchu na zdrowie człowieka z wykorzystaniem wiersza "Gimnastyka" J. Koczanowskiej". Scenariusz zajęć zintegrowanych z zakresu mowy i myślenia

Cel ogólny: - zapoznanie z treścią wiersza pt. "Gimnastyka" Jadwigi Koczanowskiej,
- zwrócenie uwagi na pozytywny wpływ ruchu na nasze zdrowie,
- kształtowanie pozytywnych postaw prozdrowotnych,
- zgłaszanie się do odpowiedzi poprzez podniesienie ręki do góry.

Cele szczegółowe: - wie, że ruch, gimnastykowanie się mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie,
- cierpliwie czeka na swoją kolej wypowiedzi,
- zgłasza się do odpowiedzi przez podniesienie ręki do góry,
- potrafi wymienić swoje ulubione zabawy ruchowe na podwórku, w przedszkolu,
- potrafi wskazać, które z obrazków przedstawiają prozdrowotne zachowania, a które nie sprzyjają naszemu zdrowiu.

Formy pracy: z całą grupą, indywidualna.
Metody: słowna, czynna, oglądowa.
Pomoce: Cd "Nasze muzyczne przedszkole" (wyd. Muzyczny Domek), CD "Gimnastyczne figle muzyczne" (wyd. Muzyczny Domek), wiersz "Gimnastyka" J. Koczanowskiej, obrazki przedstawiające różne aktywności.


Przebieg zajęcia:
1. Piosenka: "Na dzień dobry".
2. Zapoznanie dzieci z wierszem J. Koczanowskiej "Gimnastyka".
Gimnastyka to zabawa,
ale także ważna sprawa,
bo to sposób jest jedyny,
żeby silnym być i zwinnym.

Skłony, skoki i przysiady
trzeba ćwiczyć - nie ma rady!
To dla zdrowia i urody
niezawodne są metody.
3. Odpowiedzi na pytania dotyczące treści wiersza.
-Dlaczego gimnastyka jest ważna dla naszego zdrowia?
- Co robimy, gdy się gimnastykujemy?
4. Zabawa ruchowa przy piosence:"Gimnastykę lubią dzieci" ("CD "Gimnastyczne figle muzyczne").
5. Zabawa dydaktyczna: "Co służy naszemu zdrowiu?".
Oglądanie obrazków przedstawiających różne formy spędzania czasu wolnego:
-jazda na rowerze,
- pływanie,
- gra w piłkę,
- oglądanie TV,
- gra na komputerze,
- jazda na rolkach.
Pod buźką uśmiechniętą chętne dzieci umieszczają te obrazki, które służą naszemu zdrowiu, kondycji, a pod smutną te, które nie są dobre dla naszego zdrowia.
Próba uzasadnienia swojego wyboru.
6. Zabawa ruchowa przy piosence: "Zabawa w figury" (Cd "Nasze muzyczne przedszkole").
7. Rozmowa na temat ulubionych zabaw ruchowych dzieci na powietrzu.
8. Podsumowanie zajęć, ocena pracy dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.