X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27408
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Baśniowe smoki - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć dla dzieci 4-letnich

Temat: Baśniowe smoki.

Cel główny:
-rozwijanie sprawności manualnych
-rozwijanie sprawności ruchowej

Cel operacyjny:
-dziecko łączy elementy w całość

Środki dydaktyczne: duży arkusz papieru z narysowanym baśniowym smokiem bez ogona, o-
gony z bibuły, taśma klejąca, obrazki przedstawiające baśniowe smoki, papierowe talerzyki, części ciała smoka: łapy, głowy, ogony, dwie szarfy, odtwarzacz płyt CD, płyta z piosenką ,,Idzie smok”.

Metody: ruchowa, słowna

Formy pracy: indywidualna i zbiorowa


Przebieg zajęć:

1.Powitanie piosenką ,,Wszyscy są ...”.
2.Zabawa ,,Śmieszny smok”
Nauczyciel wiesza na tablicy baśniowego smoka bez ogona, narysowanego na dużym arkuszu papieru. Dzieciom rozdaje paski bibuły- ogon smoka, z doklejonym na końcu kawałkiem taśmy samoprzylepnej. Następnie każde dziecko zamyka oczy, i stara się przyczepić ogon w odpowiednim miejscu. Zwycięża to dziecko, które najlepiej przyczepi ogon.
3.Zabawa bieżna ,,Straszny smok”.
Nauczyciel wybiera jedno dziecko, które będzie smokiem i zakłada mu szarfę. Dzieci poruszają się po sali tak, aby nie dać się złapać smokowi. Przed złapaniem może ochronić stanie
na baczność. Dziecko, które złapał smok, zamienia się z nim rolą. Zabawę powtarzamy trzy lub cztery razy.
4.Wyczarowanie za pomocą zaklęcia powtarzanego za nauczycielem obrazków ze smokami.
Zaklęcie: Abrakadabra, hokus-marokus
W czarach jest siła i mnóstwo pokus.
5Oglądanie obrazków przedstawiających różne baśniowe smoki. Zwrócenie uwagi na ich
części ciała: ilość głów, nóg, ogonów.
6.Inscenizacja ruchowa do piosenki ,,Idzie smok”
,,Idzie smok”
I. Zieje ogniem smok olbrzymi:
Puf, puf, puf!
Dookoła aż się dymi:
Uf, uf, uf!

Ref: Słychać krok:
Klap, klap, klap.
Idzie smok
człap, człap, człap.
Wielką paszczą głośno klapie:
klapu-klapu, klap.

II .Po cichutku smok się skrada,
tup, tup, tup!
Kogo złapie, tego zjada,
chrup, chrup, chrup!

7.Wykonanie baśniowego smoka z gotowych elementów.
Każde dziecko otrzymuje papierowy talerzyk – tułów smoka, oraz głowę, łapy i ogon wycięte z kolorowego papieru. Nauczyciel wyjaśnia sposób wykonania pracy. Dzieci samodzielnie
przyklejają poszczególne części ciała smoka do jego tułowia.
8. Porządkowanie miejsc pracy.
9. Omówienie wyglądu wykonanych smoków, nadanie im imion. Zwrócenie uwagi na estetykę prac.
10.Wyjście na plac zabaw.

Opracowała: E. Kossakowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.